Що робити, щоб новорічна ялинка довго радувала свіжістю та ароматом хвої: поради від Лісового фонду
6 Дек, 17:00
Новорічна ялинка — головний атрибут зустрічі Нового Року та Різдва Христова.
Якщо ви хочете, щоб у домі всі свята пахло свіжою хвоєю, і лісова красуня радувала вас та ваших близьких своїм зеленим та свіжим виглядом, дотримуйтеся наступних порад. Поради дає Південний лісовий фонд.
Що стоїть довше: ялинка або сосна? Ялинку виростити складніше, ніж сосну, тому ялинки зазвичай дорожче в ціні. Також ялина пахне хвоєю і лісом, а сосна має не дуже виражений запах. Однак сосна легше витримає тягар новорічних іграшок і не так швидко обсипається, як ялинка. Прибирати голки потрібно буде рідше. Сосна простоїть довше просто тому, що не так осиплеться, як ялинка.
Правильно обрати і зберігати ялину до прикрашання. Всім зрозуміло, що чим свіжіше дерево, тим довше воно простоїть. Але, на жаль, усі купують ялинки заздалегідь, поки є з чого вибирати. Тому важливо знати, як зберігати її до моменту прикрашання. Щоб новорічна красуня добре виглядала, потрібно дати їй звикнути до температури вашого будинку. Для цього після покупки варто залишити дерево в кутку кімнати на кілька днів у зв'язаному стані.
Перед установкою ялинки спиляйте зріз стовбура. Це допоможе позбутися заліпившої деревину смоли, що в свою чергу забезпечить надходження води в ялинку.
Якщо встановлюєте ялинку у воду, додайте в неї гліцерин (чайна ложка гліцерину на 1 л води). Щоб ялинка довше простояла, додай у воду аспірин (5 таблеток на 3 літри води). До цього розчину деякі рекомендують додавати цукор (1 ст. ложку цукру на 1 таблетку аспірину).
Якщо ви встановлюєте дерево в пісок, то важливо стежити за тим, щоб пісок завжди був мокрим. Перед тим, як ставити ялинку в пісок, розчиніть у літрі води 2 таблетки аспірину і 3 ложки цукру і змішайте розчин з піском. Після просто підливайте воду в пісок кожен день.
Якщо ви встановлюєте стовбур в треногу, щодня повторюйте таку процедуру: намочіть ганчірку і обмотайте нею стовбур, щоб дерево не сохло. Так ялинка простоїть довше.
Якщо якась із гілок засохне, відразу ж зріжте її, інакше процес старіння потягне і інші гілки. Місце зрізу змастіть вазеліном.
Для збереження первозданного вигляду ялинки деякі джерела радять застосовувати лак для волосся. Просто розпорошіть лак для волосся на всі гілки дерева. Ця порада дуже дієва в плані збереження зовнішнього вигляду, адже лак не дає голкам опадати. Але цей спосіб дуже небезпечний, так як лак для волосся горючий. Така новорічна красуня може стати причиною пожежі.
Щоб ялинка простояла в пристойному вигляді протягом усіх новорічних свят, потрібно також пам'ятати, що її не можна встановлювати близько до джерел тепла (батареї, обігрівача). А також постарайтеся не перевантажувати гілки ялинки іграшками.