У Миколаєві триває кампанія з обрізки дерев: деревину віддають військовим та у «Пункти незламності»
16 Дек, 20:00
У Миколаєві станом на 14 грудня триває кампанія зі знесення та омолоджувальної обрізки дерев. Цю деревину від початку повномасштабного вторгнення передавали Збройним силам України.
Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник директора комунального підприємства "Миколаївські парки" Максим Доргаліс.
За його словами, омолоджувальну обрізку та знесення аварійних дерев активно почали робити від початку повномасштабної війни.
Всю деревину передавали військовим. Якась для облаштування бліндажів, якась — для обігріву. Орієнтовно ми передали за 2022-2023 роки приблизно дві тисячі кубометрів деревини. Також її використовують у пунктах обігріву та "Пунктах незламності".
"Сьогодні (14 грудня — ред.) продовжується ця робота. Обстежуються дерева сухі й старі спільно з інспекцією обласною, державною. Вони виписують акт, є комісія, яка це затверджує", — говорить Максим Доргаліс.
Це необхідно задля безпеки містян, каже заступник директора комунального підприємства "Миколаївські парки".
"За два останні буревії завалилося аварійних і неаварійних приблизно 400 дерев. Вони були здорові, на перший погляд, але вони падали", — розповідає Максим Доргаліс.
Омолоджувальна обрізка дерев може мати як позитивне, так і негативне значення, говорить екологиня з Харкова Тетяна Тихомирова.
"Ця так звана "оздоровча обрізка" в принципі дереву навіть допомагає, якщо ми замазуємо все правильно, потім дбаємо про нього. Адже є випадки, коли ми не можемо не обрізати дерево, коли воно торкається, наприклад, ліній електропередач. У Харкові дуже багато випадків, коли занадто обрізали дерева. І за 2-3 роки вони, на жаль, гинули від так званого теплового шоку", — каже Тетяна Тихомирова.
Місцевий житель Роман вважає, що обрізати дерева, які перебувають в аварійному стані, — це нормально.
"А так дерева — це легені нашої планети. Тому чим їх буде більше, тим краще", — каже чоловік.
Обрізка дерев саме у зимовий період — це важливо, розказує місцева жителька Марина.
"Я вважаю, що це дуже потрібна справа, особливо в цю пору року. Коли сильний вітер, вони можуть пошкодити й людину, й автівку", — говорить жінка.
Відповідні заходи у Миколаєві планують продовжувати й надалі. Щотижня в середньому отримують акти на знесення та омолодження від 30 до 50 дерев, розповідає Максим Доргаліс.