У Миколаєві представили нове бачення для суднобудівного заводу

У Миколаєві представили нове бачення для суднобудівного заводу

У Миколаєві працюють над концепцією ревіталізації суднобудівного заводу. Нове бачення для знакового об’єкта в нашому місті розробляють у тісній співпраці міської влади, ВГО «Українська асоціація центрів підтримки бізнесу» та за підтримки ініціативи ПРООН «Мери за економічне зростання».

Днями відбулося перше засідання робочої групи, у складі якої - представники галузей суднобудування, архітектури, підприємництва, посадовці міськради та облдержадміністрації.

Нагадаємо, Миколаїв у 2021 році став одним із двох пілотних міст в Україні, де за сприяння ПРООН впроваджується «портфельний» підхід у міському розвитку.

Директорка департаменту економічного розвитку міськради Тетяна Шуліченко зазначила, що така робота надзвичайно актуальна. Місто вже зараз розробляє стратегічні документи для повоєнної відбудови та відновлення економічного потенціалу. Проєкти, що увійшли до «Портфоліо міста Миколаєва для переходу до «блакитної економіки» стануть складовою Стратегії розвитку Миколаєва та Майстер-плану нашого міста. 

“Важливо все передбачити саме на етапі планування. Дана ініціатива допомагає визначитись, яким має стати Миколаїв після війни. Є багато проблем, які потребують вирішення, і саме такі точки зростання можуть дати поштовх для розвитку міста. Визначені три території, для яких буде розроблятись нове бачення та концептуальний дизайн. Потім ми працюватимемо з донорами та міжнародними фінансовими інституціями, щоб отримати допомогу в їх реалізації”.

Тетяна Шуліченко додала, що у наших партнерів, у тому числі, з Данії, є чимало позитивних прикладів ревіталізації промислових об’єктів, які вже не виконують свої функції.

Виконавчий директор ВГО «Українська асоціація центрів підтримки бізнесу» Артем Ващиленко вважає, що у миколаївців є гарний шанс повернути територію Миколаївського суднобудівного заводу до повноцінного життя, відкрити її для людей та надати нового змісту. 

«Тільки мова проектів зрозуміла й нинішньому власникові підприємства – державі в особі «Укробронпрому», і потенційним інвесторам, - впевнений керівник Артем Ващиленко. Зі свого боку, містяни мають визначитись, що вони хочуть бачити на цій території у центрі міста».

Керівником проєкту у рамках роботи над загальним портфоліо є представник наглядової ради Морського кластеру України Ігор Лисицький. Він підкреслив, що завдання експертів - розробити концептуальні рішення для повної ревіталізації заводу. 

“Потрібно створювати нові робочі місця, адаптувати до сучасних потреб територію, що знаходиться в середмісті, - у першу чергу, в інтересах мешканців. Безумовно, важливо зберегти промислову та історичну спадщину”.

Учасники переглянули презентацію та обговорили можливі напрямки трансформації простору. Є ідеї щодо створення технопарку, повнофункціональної марини, розвитку малого суднобудування, розміщення науково-дослідних установ, IT-сектору, будівництво офісів та житлових будинків, створення зон відпочинку, об’єднаних в міський зелений простір.

Громаду запрошують долучитися до планування майбутнього Миколаєва.