Замість двох корпусів – руїни. У Миколаєві триває відновлення ліцею № 60

Замість двох корпусів – руїни. У Миколаєві триває відновлення ліцею № 60

У Миколаївському ліцеї № 60 демонтували зруйновані корпуси, у планах — реконструкція будівлі. Заклад двічі обстріляли російські військові у 2022 році. На відновлення, за попередніми оцінками, необхідно 350 мільйонів гривень.

Про плани щодо відновлення закладу дізнавались кореспонденти Суспільного.

Замість двох корпусів Миколаївського ліцею № 60 – руїни. Директорка закладу і його випускниця Наталія Боярська згадує, російські військові двічі обстріляли будівлю – 3 квітня та 12 липня 2022 року.

"Дивитися на це було непросто важко. Люди стояли й плакали. І навіть батьки 3-А класу, попри попередження, що це не можна робити, меблі свого класу витягли, принесли. І зараз ми маємо гарний клас початкової школи в нашій триповерховій будівлі", — пригадує Наталія Боярська.

Вікна та двері в уцілілих будівлях замінили завдяки міській раді.

"Була допомога й від Миколаївської ОВА. Нам надали планшети для дітей. Надали 480 планшетів дітям, щоб вони могли працювати", — каже директорка ліцею.

Також ліцей отримав допомогу й від Тайваню.

"Ми забезпечені технікою на 250 тисяч доларів. У нас в кожному класі є по дві інтерактивні панелі. У нас три сучасні кабінети інформатики, у нас два сучасних кабінети лінгафонних", — говорить Наталія Боярська.

Протягом двох з половиною тижнів підрядники демонтували зруйновані будівлі.

"Я впевнена, що в січні 2025 року, як нам пообіцяли, ми зайдемо в цей корпус", — додає керівниця закладу.

Уже розроблений проєкт реконструкції, говорить керівник товариства "Конкорд Проект" Олексій Земляний. Замовником виступив департамент містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів Миколаївської ОВА.

"Заклад новий буде розрахований на 750 людей. У ньому будуть передбачені усі сучасні норми до реалізації й проєктування у сфері архітектури та будування. Передбачено нове бомбосховище, нові спортзал та актовий зал, харчоблок", — говорить Олексій Земляний.

До реалізації проєкту мають долучитись партнери з Норвегії. Перший етап відбудови запланований за державні гроші.

"Перша черга проєкту передбачає близько 100 мільйонів гривень на початкову школу та актову залу в першому корпусі. Другим етапом буде прибудова корпусу 2 з будівництвом спортивного залу, навчальних класів, бібліотеки та переходу до основного корпусу школи", — каже керівник товариства.

На всю реконструкцію, за попередніми оцінками, може знадобитися орієнтовно 350 мільйонів гривень.

"Будемо подавати заявки на міністерство для того, щоб нас включили в графік і план фінансування. Це вже буде ближче до того часу, як проєктант дасть нам конкретні суми", — каже заступник директора містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської ОВА Олександр Нефьодов.

Нагадаємо, в області внаслідок російських обстрілів зруйновано 33 заклади освіти, три з них в Миколаєві.