Три проєкти від Миколаєва відібрали на хакатон «100 ідей для міст» у межах проєкту «Інновації. Реконструкція. Суспільство». Наразі розпочалася реєстрація на конкурс, мета якого — розробити 100 архітектурних рішень для близько 1400 населених пунктів України.
Як повідомили в Міністерстві освіти і науки, до участі запрошуються архітектурні бюро України та провідні українські й міжнародні заклади вищої освіти у сфері містобудування, архітектури, будівництва, інженерії. Учасники мають розробити і презентувати проєкти відновлення конкретних міських районів, об’єктів, систем інфраструктури, відповідно до технічних завдань та вихідних даних. Переможців оберуть після розроблення проєктів.
Конкурс проходитиме у трьох напрямках:
Соціальна інфраструктура: проєкти з відновлення важливих соціальних об'єктів: шкіл, лікарень, житлових комплексів і т.д.
Громадські простори: парки, сквери, простори для молоді, людей похилого віку, для проведення різноманітних заходів.
Просторовий напрямок: проєкти, орієнтовані на ефективне використання міського простору та його оптимізацію.
Переможці отримають:
-
Призовий фонд $15 000.
-
Менторство та підтримку.
-
Можливість публікації.
-
Участь у виставках.
-
Партнерство з місцевими органами та підприємствами для впровадження проєктів.
Для участі у конкурсі необхідно обрати проєкт за посиланням та заповнити анкету до 15 лютого 2024 року.
Що стосується Миколаєва, то до списку потрапили такі проєкти:
-
ідеї для реконструкції скверу «Каштановий» на найбільшій пішохідній вулиці України
-
ідеї для реконструкції будівлі міської лікарні та реабілітаційного відділення для мирного і військового населення за адресою вул. Адмірала Макарова.
-
ідеї для реконструкції багатоквартирного будинку застарілого радянського фонду зі збільшенням техніко-економічних показників за адресою Велика Морська, 21.
Всі заявки були опрацьовані і подані головним архітектором Миколаєва Євгеном Поляковим.
Відповідно до термінів проведення конкурсу, оголошення переможців проходитиме під час форуму в Ірпені 20 травня 2024 року.
Проєкт з відновлення українських міст «Інновації. Реконструкція. Суспільство» втілюється у партнерстві з Клубом Мерів України, а також разом з WZMH Architects за підтримки МОН та чилійської архітектурної компанії «Thought».