Інженер-дендролог КП «Миколаївські парки» Олена Недільська оцінила стан дерев в місті як незадовільний. Про це вона розповіла в ефірі телеканалу «МАРТ».
Експерт нагадала, що масова висадка дерев в Миколаєві проводилась після Другої світової війни — у 50 роках минулого століття.
«Середня вікова межа повільнорослих дерев — дуб, каштан, ясень, сосна, платан — становить 60 років. А у швидкорослих — 45 років. Фактори, які негативно впливають на зростання дерев, це підвищена температура повітря, ґрунту, загазованість, шум, пил, буревії, снігопади. Отже, дерева в місті на теперішній час досягли своєї вікової межі», - каже пані Олена.
Що стосується тополь, які найчастіше падають у місті через буревії, у них вікова межа 45 років. Якщо виходити з того, що вони висаджувались у 60-ті роки, вони давно досягли вікової межі. У них коренева система відмирає і дерево щільно не тримається в ґрунті. Тож при сильних вітрах вони падають.
Поганий стан тополь підтвердився і під час їх масового знесення з пр. Центрального на початку повномасштабної війни. Майже всі вони були пустими всередині, адже через вік почали відмирати.