5 березня керівники структурних підрозділів Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, міжрайонного відділу екологічного нагляду природних ресурсів Миколаївської області та Південного лісового офісу ДП «Ліси України» провели брифінг для представників засобів масової інформації. Говорили сьогодні про досить актуальну тему: «Пожежі в природних екосистемах, їх причини та наслідки». Про це повідомляє ГУ ДСНС області.
Начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління ДСНС України у Миколаївській області Сергій Жебрак звернув увагу медійників на тому, що серед загальної кількості пожеж, які виникли на території Миколаївщини у поточному році лідирують саме горіння в екосистемах.
«Велике занепокоєння викликає на сьогодні стан справ з пожежами на відкритих територіях та у природних екосистемах і їхніми наслідками. Лише за вихідні дні протягом 2-3 березня поточного року зафіксовано 15 пожеж, загальною площею 20 га. А це були лише перші весняні вихідні з температурою повітря 9-100 С. Надалі, з настанням теплої весняної погоди, прогнозується збільшення пожеж у природних екосистемах. З початку року на території області виникло 265 пожеж, з яких 92 в екосистемах», - розповів Сергій Жебрак.
Також звернув увагу, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність, а саме за ст. 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Сума штрафу складає від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (це від 3060 до 6120 гривень) і на посадових осіб - від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15 тисяч 300 до 21 тисячі 420 гривень).
Торік інспекторами ДСНС складено 127 адміністративних протоколів за навмисні підпали сухої рослинності та порушення правил пожежної безпеки, що призвели до пожеж в екосистемах та (або) їх швидкому розповсюдженню.
Представниця Південного лісового фонду ДП «Ліси України» Світлана Ткаченко довела до присутніх основні причини та наслідки лісових пожеж.
«У лісових масивах за минулий рік виникло 68 пожеж, внаслідок яких знищено лісових насаджень загальною площею понад 150 гектарів», - зазначила фахівчиня.
Також розповіла про тісну співпрацю зі Службою порятунку в рамках проведення рейдових перевірок та відточення навичок з гасіння лісових пожеж і відпрацювання алгоритму взаємодії у разі їх виникнення.
Начальник міжрайонного відділу державного екологічного нагляду природних ресурсів Миколаївської області Андрій Кузюк розповів про шкоду, яку наносять пожежі в екосистемах як навколишньому середовищу, так і здоров’ю самої людини. Також акцентував увагу на заходах, яких необхідно дотримуватись, аби уникнути лиха. Ще одним пунктом доповіді стала відповідальність, яку несе правопорушник за скоєння злочину проти природи.
Після усіх доповідей присутні журналісти поставили їм свої питання, поговорили про те, як не допускати займання як на відкритих територіях так і в лісових масивах.
Керівники структурних підрозділів Головного управління через представників засобів масової інформації звернулись до широкого загалу глядачів та закликали їх дотримуватись правил пожежної та техногенної безпеки, адже це головний та дієвий метод профілактики виникнення пожеж, збереження їх життя, здоров'я та майна.