Програма ментального здоров’я «Ти як?»: відбулась стратегічна сесія з громадськими організаціями Миколаївщини
13 Мар, 19:00
У середу, 13 березня, з метою координації дій щодо впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» між неурядовими громадськими організаціями (НГО) області під головуванням заступника начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Юрія Гранатурова та регіонального координатора Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Миколаївській області Руслани Омелянчук відбулася стратегічна сесія з представниками 20-ти НГО.
Основна мета заходу: обʼєднати зусилля, сформувати чіткий план дій та комунікації, а також механізм перенаправлення людей до спеціалістів, які можуть забезпечити психологічну підтримку на належному рівні.
Відкриваючи сесію, Юрій Гранатуров зазначив, що наразі, маючи досвід життя в країні, де точиться запекла війна – кожен українець потребує допомоги та підтримки у сфері ментального здоровʼя.
«Ментальне здоров’я – це про ресурсність. Саме створення надійного ресурсу взаємодопомоги є головною ціллю нашої сьогоднішньої зустрічі. Ми всі маємо знати конкретні місця надання психологічної допомоги, як взаємодіяти та комунікувати одне з одним, і врешті-решт, які можливості є у кожного із нас у цьому напрямку», - сказав він.
Зі свого боку начальник відділу психологічного забезпечення ДСНС у Миколаївській області Володимир Сливінський розповів про специфіку своєї діяльності у випадках, повʼязаних з ворожими атаками.
«Коли наша область зазнає ворожих атаках - на місце події виїжджають психологи ДСНС та поліції. Вони надають першу психологічну підтримку, кризову допомогу та проводять анкетування. Далі людей перенаправляють до психолога. Наша ціль – сформувати систему, в якій людина не буде залишатись одна», - додав Володимир Сливінський.
Крім того, під час заходу, у форматі маркетплейс кожен представник НГО представив та розповів про напрямки своєї роботи. А щоб оцінити можливості та наявні ресурси, скерувати зусилля саме туди, де є потреба - окремим питанням було визначено громадські організації, які надають психологічну підтримку ветеранам та членам їх родин.
«Для ветеранів перехід з військового життя є непростим, адже так відбувається адаптація до нової реальності. Вони прагнуть повернутися до улюбленої справи, подорожувати, навчатися та просто жити. Тому цивільним людям дуже важливо навчитися бути підтримкою для наших захисників та знати які питання не можна їм ставити. Саме оточення впливає на процес адаптації ветерана до нормального життя», - підсумовуючи зазначила Руслана Омелянчук.
Зазначимо, що участь у заході взяли також керівник Миколаївського обласного центру онкології Максим Безносенко, психологи ГУНП у Миколаївській області, медичний директор Миколаївського обласного центру психічного здоров'я Людмила Шеремет, а також психолог Південного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Вікторія Філіпенко.
Впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської забезпечує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA у співпраці з Міністерством охорони здоров'я України за експертного партнерства та підтримки World Health Organization (WHO).