Доступ до укриттів: в Миколаєві пропонують встановити автоматичні замки, що реагуватимуть на сирену

Доступ до укриттів: в Миколаєві пропонують встановити автоматичні замки, що реагуватимуть на сирену

На облаштування найпростіших укриттів в різних районах Миколаєва необхідно біля 260 млн грн. Про це в ефірі програми «Діалог» на телеканалі «МАРТ» розповів міський голова Олександр Сєнкевич.

За його словами, це попередня цифра, порахована за тими показниками, за якими відновлювали укриття минулого року.

«Зараз наша задача зробити якомога більше цих укриттів, щоб люди не бігали в сусідній район, а могли спуститися в підвал», - каже мер.

В той самий час, зазначає Сєнкевич, є проблема доступу до цих приміщень.

«Ми робимо ремонт укриття, проводимо світло, водопостачання, а потім жителі цього будинку просто його закривають. Ми наголошували, що не робимо ремонт підвалів — це захисні споруди, до яких має бути доступ. Тобто місто робить свою роботу і передає укриття в користування людям, а вони закривають їх. Це вже буде питання поліції яка має визначати, хто це робить, чи навмисно чи просто через незнання».

Міський голова попередив, що на повідомлення про закриті під час повітряної тривоги укриття будуть реагувати та зрізати замки, адже це вже кримінальна відповідальність.

«У нас є ще одна пропозиція. Біля 5 млн гривень буде коштувати обладнати електронними замками ці споруди. Вони будуть реагувати на сирени: коли сирени вмикаються, двері автоматично відмикаються. Потім двері автоматично блокуються, але якщо людина знаходиться всередині, вона може відчинити їх та вийти».

Наразі ця ідея прораховується та буде представлена депутатському корпусу.