Перспективи старішого суднобудівного заводу міста, як підприємства і території, – завдання експертів проєкту «Концепція ревіталізації Миколаївського суднобудівного заводу». Місія непроста, тож, до останнього засідання члени робочої групи дискутували про пріоритети.
Про це повідомляє Центр підтримки бізнесу.
Одна із пропозицій - зберегти металообробний цех для нових кораблебудівних проектів. Однак, навіть досвідчені фахівці в суднобудівній справі переконані у необхідності переорієнтації території заводу на інші напрямки розвитку.
«Ми маємо усвідомити, що державі сьогодні не цікаво суднобудування. «Укроборонпром» і нове керівництво МСЗ уникають обговорення долі заводу. Місту необхідно висунути пропозиції державі щодо стратегічного розвитку своєї економіки та території», - зауважив Артем Ващиленко, виконавчий директор ВГО «Українська Асоціація Центрів Підтримки Бізнесу».
Пропозиції щодо майбутнього Миколаївського суднобудівного заводу включають створення привабливих умов для молоді, що має намір повернутися та працювати у місті. Важливо також забезпечити розвиток інфраструктури та створення нових робочих місць.
Після глибокого обговорення експерти дійшли згоди щодо концепції ревіталізації МСЗ.
«На лівому березі можна побудувати невисокі багатофункціональні будівлі. При цьому треба зберегти історичну забудову та продовжити набережну вздовж Інгулу, що почнеться від AQUAPORT. Виробництво маломірних суден та технопарк можна розташувати на правому березі», - підбив підсумки роботи експертної групи керівник проєкту Ігор Лисицький.
Також велика територія колишнього концентраційного табору часів Другої світової війни має залишитися зеленою зоною. Це чітка позиція експертів.
Наступний крок у реалізації проєкту «Концепція ревіталізації Миколаївського суднобудівного заводу» - втілення пропозицій і ідей у 3D візуалізацію. За місяць міжнародна компанія One Works презентує архітектурну модель містянам.