Поліція на воді розпочала патрулювання річок Миколаївщини

Поліція на воді розпочала патрулювання річок Миколаївщини

Розпочався важливий нерестовий період, а тому з початку квітня і включно до 16 червня в Україні діє заборона на будь-який вилов риби. Відтак з 1 квітня поліцейські проводять загальнодержавні профілактичні заходи під умовною назвою «Нерест». Щоденно за дотриманням правил рибальства спільно слідкують співробітники Національної поліції, рибоохоронного патруля та Державної екологічної інспекції. Головне - це зберегти кількість та різноманіття риби в наших водоймах.

Під час спільного патрулювання річкою Південний Буг у Новоодеській громаді правоохоронці на моторному катері помітили у воді саморобний буй. Інспектор сектору поліції на воді Віталій Заноздра витягнув кілька сіток, які, ймовірно, поставили браконьєри. Всю живу рибу поліцейські врятували та одразу випустили назад до водойми, чим запобігли значних збитків рибному господарству України.

- Наразі правоохоронці встановлюють особи правопорушників для притягнення до відповідальності. Адже відповідно до законодавства за незаконний вилов риби в нерестовий період передбачено покарання не тільки в вигляді штрафних санкцій, а й обмеження волі до трьох років, - зауважив т.в.о. заступника начальника Головного управління Національної поліції в Миколаївській області Віталій Даніла.

Тож закликаємо громадян бути відповідальними та дотримуватись визначених правил рибальства під час нересту. В цей час законодавство дозволяє лише любительський лов. Тільки в межах населеного пункту, з берега, і виключно однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком. Також суворо забороняється пересування на водоймах всіх плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.