Миколаївці відкрили для себе світ астрономічної обсерваторії

Миколаївці відкрили для себе світ астрономічної обсерваторії

Для миколаївців провели екскурсію територією обсерваторії, де розповіли не тільки про її захопливе минуле та вражаюче сьогодення, а й повʼязані з нею легенди та міфи. Учасникам показали перші телескопи, які раніше використовувались для спостереження за зоряним небом, та національне надбання України – телескоп, який представляє собою аксіальний меридіанний круг обсерваторії.

Трохи цікавих фактів про обсерваторію:

Це одна з найстаріших обсерваторій Східної Європи, заснована в 1821 році. Її метою було забезпечення Чорноморського флоту морехідними картами, навчання моряків та офіцерів орієнтування за зірками.

Будівля обсерваторії знаходиться у найвищій точці Миколаєва – 52 метри над рівнем моря.

Обсерваторія включена до попереднього списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО від України.

Організатори дякують за цю мандрівку директору обсерваторії Олександру Шульзі, завідувачці музею суднобудування і флоту Тетяні Мітковській, завідувачці науково-технічного архіву Владлені Поповій та експертці нашого проєкту Ганні Червак.

Екскурсія в обсерваторію зібрала втричі більше запланованої кількості учасників – понад 150 людей! Тож організатори нагадують, що цього місяця на містян чекає ще декілька цікавих заходів проєкту «Ідентичність Миколаївщини: минуле, сучасне, майбутнє».

Записатися на них можна, заповнивши онлайн-форму https://bit.ly/identity_april.