З початку 2024 року сапери товариства з обмеженою відповідальністю «Українські сервіси розмінування» розпочали свою діяльність у Миколаївському та Баштанському районах області. Наразі, з метою ефективного провадження своєї діяльності, компанія доставила у регіон три машини механізованого розмінування Bozena 5+.
Так, у середу, 17 квітня, задля ознайомлення представників Миколаївської обласної військової адміністрації, Міністерства оборони України, Міністерства економіки України, ДСНС та військових з процесами механізованого гуманітарного розмінування Миколаївщини сапери товариства провели ряд заходів із вилучення ВНП.
Зокрема, продемонстрували процес проведення технічного обстеження забрудненої ділянки, яка потребує розмінування, а також процес гуманітарного розмінування «Очищення району ведення бойових дій» та виконання робіт на ділянці, яка потребує розмінування даним методом. Крім того, провели роботу з безпілотними літальними апаратами Mavic 3 Enterprise та безпілотними системами розмінування BOZENA 5+.
Участь у заході взяли заступник генерального директора ТОВ «Українські сервіси розмінування» Володимир Бешлей, начальник управління з питань цивільного захисту Миколаївської обласної військової адміністрації Євген Пронін, начальник Миколаївської районної військової адміністрації Максим Кашуба та його перший заступник Андрій Грейц, а також радник першого заступника начальника Миколаївської обласної військової адміністрації з питань протимінної діяльності Олексій Реутенко.
Заступник генерального директора ТОВ «Українські сервіси розмінування» Володимир Бешлей зазначив, що загальний контроль якості, все ж, залишається за людиною. Адже з кожною машиною для розмінування працює піротехнічний підрозділ, який за допомогою металодетекторів здійснює контроль якості територій, по якій пройшла техніка.
«Гуманітарне розмінування є елементом великої системи робіт з протимінної діяльності: починаючи від знищення залишків мін й закінчуючи соціально-психологічною підтримкою жителів регіону, які постраждали внаслідок підриву на мінах. Це величезний обсяг роботи, в якому є купа складових – навчання ризикам, навчання фахівців, техніка та її оновлення, інновації тощо. Наша мета – якнайкраще удосконалити всі ці процеси», – додав він.