Капличка з морського контейнера: у селі на Миколаївщині зробили тимчасову молитовню

Капличка з морського контейнера: у селі на Миколаївщині зробили тимчасову молитовню

На Миколаївщині у селі Киселівка для вірян зробили тимчасову мобільну каплицю з морського контейнера. Наразі це єдине місце для молитов, адже костел у селі зруйнували російські військові навесні 2022 року.

Про це кореспондентам Суспільного розповів настоятель парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії отець Олександр.

Тривалий час після знищення костелу Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Киселівці церковну службу не організовували — ніде було. Навесні 2024 року настоятель парафії ініціював створення тимчасової каплиці, де віряни зможуть сповідатись чи помолитись.

"Нам треба було за малі кошти і скоріше це зробити. Дивлячись на практику різних країн, які робили каплиці власне з контейнера морського, його пристосовували, і ми так само подумали, що це буде добра справа і швидка. Для того ми закупили морський контейнер в Одесі, 40-фунтовий — це найдовший контейнер", — розповів настоятель парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії отець Олександр.

Морський контейнер переобладнали, утеплили всередині, зробили підлогу, стіни, освітлення, а також поставили там лавки, вівтар.

"І тепер 20 парафіян можуть там спокійно молитися разом".

"Це тимчасова каплиця, мобільна каплиця. Якщо ми вже побудуємо свій храм, маю надію, що після перемоги так буде, зможемо вже далі віддати цю каплицю нашому єпископу, щоб інші парафії могли нею скористатися", — каже отець Олександр.

Купа каміння і дві стіни — все, що залишилось від костелу Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в селі Киселівка, що на Миколаївщині. Російські військові обстріляли храм другого травня 2022 року. На той час будівлі було 170 років.

"На сьогодні, на жаль, немає перспектив відбудови, тому що будь-яке будівництво викликатиме зі сторони РФ якісь підозри, оскільки це близько до лінії розмежування і там постійно літають розвідувальні дрони, тому ми зараз не можемо будувати нічого. Після нашої перемоги ми напевно будемо оголошувати якийсь збір грошей на будівництво нового храму", — сказав отець Олександр.