Миколаївські вибухотехніки поліції з початку повномасштабної війни знешкодили майже 12 тисяч ворожих снарядів
13 Июн, 19:09
Розмінування та перевірка деокупованих територій, пошук, виявлення озброєння ворога після атак, транспортування та знешкодження боєприпасів - різноманітних мін, ручних гранат та вибухових елементів, перевірка повідомлень про замінування – усе це неповний перелік службових завдань фахівців ВТС.
Сьогодні вибухотехніки відзначають 29 річницю з дня створення підрозділу. Під час війни їхня робота стала ще більш відповідальною та необхідною, адже завдяки співробітниками вибухотехнічної служби стає безпечнішою наша територія.
- У поточному році ми виявили більше трьох тисяч небезпечних боєприпасів. Також було виявлено та вилучено близько трьохсот кілограмів вибухових речовин, - розповідає Анатолій Чечельницький керівник управління вибухотехнічної служби Головного управління Національної поліції в Миколаївській області. - Боєприпаси, які заборонено переносити, наприклад, гранати, які не розірвалися, одразу знищуємо.
Однією з перших деокупованих місцин, на якій працювали вибухотехніки поліції Миколаївщини, стали околиці Снігурівки. Ризикуючи власними життями, правоохоронці щоденно знешкоджували в житлових будинках чи в господарчих спорудах небезпечні предмети. А відтак – вберегли тисячі людей, які повернулися додому, від біди.
Цьогоріч довелося поліцейським працювати і на висоті 55 метрів, що еквівалентно 18-поверховому будинку. Демонтували з гвинта вітряка уламки і бойову частину ворожого БпЛА, який після влучання залишився всередині електрогенеруючої підстанції і не здетонував.
- Робити все чітко та правильно – важливо, бо немає права на помилку. Кожен твій необачний рух може призвести до трагічних наслідків, - зауважує Микола Церуш заступник начальника управління вибухотехнічної служби обласного главку поліції. – Втім і надалі будемо очищувати територію нашої області до останнього ворожого вибухонебезпечного пристрою.
З нагоди професійного свята, начальник обласного главку поліції Сергій Махно відзначив правоохоронців вибухотехніків за мужність та відвагу відомчими відзнаками, подяками та цінними подарунками – наручними годинниками.
- Ваша професія є надзвичайно небезпечною і водночас важливою для суспільства. Заради порятунку інших ви завжди ризикуєте власним життям, - зазначив начальник Головного управління Національної поліції Сергій Махно. - На жаль, ще багато років на своїй землі ми будемо знаходити боєприпаси та міни, які залишили після себе росіяни.