Миколаївводоканал переживає гостру кризу неплатежів. Підприємство втратило надходження від промислових гігантів, як то глиноземний завод, або Зоря-Машпроект, а оплата миколаївців за спожиту послугу впала до рекордно низьких 90 відсотків. Ситуацію обговорили депутати профільної депутатської комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства. Інші подробиці в наступному матеріалі.
Про це йдеться у програмі «Новини» на телеканалі «МАРТ».
На засіданні постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства депутати міськради заслухали директора Миколаївводоканалу Бориса Дуденка. За його словами серйозним викликом для підприємства стала зупинка у Миколаєві промислових гігантів.
“Дуже серйозно впала реалізація нашої послуги, десь приблизно в два рази. Найбільша частка, яка зараз не дає нам отримувати достатньо прибутку від нашої діяльності – це відсутність наших великих споживачів, а саме бізнесу: “Миколаївський глиноземний завод”, завод “Зоря”, “Сандора”, пивзавод “Янтар”, “Лакталіс”. Великий та середній бізнес у Миколаєві перестав в повній мірі бути нашими споживачами”, – говорить генеральний директор КП “Миколаївводоканал” Борис Дуденко.
Директор Миколаївводоканалу вказав також і на проблеми в роботі з побутовими споживачами.
“На сьогоднішній день ми маємо десь 90% стан розрахунків і це досить низький відсоток. До війни ми мали відсоток в районі 100. Найбільший процент від розрахунків був у нас в травні – 95%”.
На думку голови постійної депутатської комісії міськради з питань житловокомунального господарства Дмитра Іванова за проблемою неплатежів населення за послуги водоканалу стоїть не тільки падіння купівельної спроможності громадян, але і банальна відсутність сумління.
Відповідаючи на питання депутатів щодо роботи з боржникам, директор Миколаївводоканалу прокоментував і непопулярні кроки, як то звернення до суду з наступним блокуванням карткових рахунків. Борис Дуденко каже, що суворі заходи застосовують лише до злісних неплатників
“Ми рахуємо системний борг більше 2 тисяч гривень. Тільки після цього ми подаємо до суду на видачу судових наказів. Далі підключається державна виконавча служба і для людей є великий сюрприз, коли вони приходять до аптеки, а картка заблокована”.
Вочевидь з огляду на все вищевикладене, обговорення ситуації на Миколаївводоканалі отримає продовження на ближчій сесії міськради вже у четвер.