У селищі Казанка, що на Миколаївщині, 30 серпня відкрили музей просто неба. На експозиції представили дрони, автомобіль багі та шість видів зброї, якою користуються українські військовослужбовці. Захід організували бійці 65-ї окремої механізованої бригади у рамках проєкту "Пробуди козацький дух, захисти рідний край".
Про особливості інсталяції кореспондентам Суспільного розповів керівник проєкту Володимир Заболотний.
З його слів, подібний музей просто неба військовослужбовці 65-ї окремої механізованої бригади організували на Миколаївщині вперше. Також відвідувачів пригостили армійською кашею.
"Ми на локації представляємо бойовий шлях нашої 65 бригади. Бойові пілоти, які показують, як вони захищають рідну Україну мавіками й ФПВішками. Також зброя, якою ми користуємося, і яку ми захопили у країни-агресора — Російської Федерації", — розповідає Володимир.
Військовослужбовець Іван разом із побратимами боронить Україну на Запорізькому напрямку. Чоловік каже, приїхав ознайомити місцевих жителів з різними видами зброї, аби підвищити рівень довіри цивільних до військових.
"Діти дуже в захваті, вони як якісь запальнички, бігають і (кажуть — ред.): "Все, мені треба базука". Вони дуже заряджені в цьому плані. Дуже багато дітей розчулюють своїми словами, тому що вони бачать в тобі якихось героїв, це дуже приємно", — говорить військовий.
Бійці привезли із собою кулемет Браунінг М2. Іван каже, його використовують у різних арміях світу понад 100 років.
"Ця зброя ефективно себе показувала в країнах по всьому світу. Тяжкий, досить точний, швидкий, далекобійний кулемет. Він стріляє калібром 12,7", — розповідає чоловік.
Цього ж дня у селищі відбувся мирний мітинг, присвячений загиблим захисникам та захисницям України. Від початку російсько-української війни громада втратила 77 бійців, говорить селищний голова Олексій Асмолов.
"Нагадування про те, якою ціною здобувається наша перемога".
"Сьогодні ми вшановуємо пам’ять наших захисників та захисниць, які, на жаль, віддали найцінніше — своє життя, захищаючи нашу державу", — каже Олексій.
Юлія відвідала музей, аби подивитися на військову техніку. Жінка каже, такі заходи нагадують суспільству про важливість допомоги військовим.
"Емоції переповнюють, руки аж трусяться. У мене брат — колишній військовий, демобілізований, то для мене це трошки не нове, але цікаво. Особливо послухати про дрони", — розповідає Юлія.
16-річний Володимир вивчає військову справу вже чотири роки.
"Побачили багато не нашої зброї — закордонної, російської. Як прокаталися на багі, то був адреналін такий, що відчувають наші хлопці на війні", — говорить Володимир.
Музей відвідали приблизно 150 людей, зазначив заступник начальника сектору поліцейської діяльності Євгеній Палигін. Відвідувачі заходу задонатили шість тисяч гривень, гроші витратять на ремонт дронів, повідомив керівник проєкту Володимир Заболотний.