В Івано-Франківську команда миколаївських фахівців представила проєкт реновації Будинку офіцерів флоту
5 Окт, 11:07
З 24 по 26 вересня в Івано-Франківську пройшов другий модуль CPD Ukraine «Критична реконструкція та спадщина як ресурс для відродження міст». Учасники презентували свої пілотні проєкти, обговорювали збереження культурної спадщини та можливості її використання для відбудови місцевих громад. Ініціаторами проєкту виступили архітектори Литви та Швеції за підтримки Національної спілки архітекторів України.
Про це повідомляє Агенція розвитку Миколаєва.
Команда з Миколаєва, до складу якої входили експертка Офісу відновлення та розвитку Марія Токар, представники ГО Центр навчання і освіти дорослих «Південь» Руслана Сікаленко та Любов Паранюк, представниця Департаменту архітектури та містобудування Миколаївської міської ради Катерина Хмельна, презентувала на модулі унікальний проєкт «Реновація Будинку офіцерів флоту». Проєкт має на меті відновлення одного з ключових культурних об’єктів міста, який відіграє значну роль у збереженні історичної пам'яті та культурної спадщини регіону. Окрім архітектурного оновлення, у рамках проєкту було представлено й таврійський розпис — важливий елемент нематеріальної спадщини Миколаївщини, що є унікальним культурним феноменом регіону.
Учасники заходу не лише ознайомилися з миколаївським проєктом, а й підкреслили необхідність законодавчих реформ для забезпечення належного захисту та розвитку таких культурних об'єктів в Україні. Міжнародні фахівці акцентували увагу на досвіді європейських країн у збереженні спадщини, обговорювали міжнародні підходи до реставрації та збереження культурних пам'яток, що можуть стати прикладом для вітчизняної практики.
Захід завершився врученням сертифікатів учасникам, які отримали нові знання та готові впроваджувати їх у своїх громадах для подальшого відродження українських міст після війни.
Семінар був організований Національною спілкою архітекторів України, Sveriges Arkitekter та міжнародною ініціативою UREHERIT.