У Галицинівській громаді Миколаївської області волонтери шиють для військових спальні мішки, флісові кофти, утеплені штани та шапки. Гроші на матеріали донатять місцеві жителі та українці, які живуть за кордоном.
Про ініціативу 21 жовтня кореспондентам Суспільного розповіли волонтери.
Одна з волонтерок Ганна розповідає про процес виготовлення спальних мішків. Готовий спальний мішок має спеціальні розміри з запасом, щоб військовий міг влізти у нього одягненим, говорить Ганна.
"На тому столі в нас іде розкрій. Там ми все розкроюємо, підготовлюємо. І далі в режимі "нон-стоп", тобто хтось збирає, заколює. Передає сюди, я тут зшиваю, повертаю, додаю, і от так воно йде", — каже вона.
Крім спальних мішків, волонтери також виготовляють флісові шапки, зимові штани та фліски різних розмірів. У цеху працюють дві швачки та помічники, які допомагають з розкроюванням, говорить Ганна.
Волонтер Юрій Бешевець забезпечує цех матеріалами. Розповідає, волонтерський хаб працює з жовтня 2023 року.
"У нас вже є постійні постачальники. Кошти на ці матеріали збираємо з нашим волонтерським рухом "Все буде Україна". А також допомагає староста з місцевими жителями. Теж донатять, проводять лотереї, та на ці кошти ми закуповуємо матеріали", — каже чоловік.
Юрій говорить, одну частину швацького обладнання взяли в оренду, а іншу — придбали. Також наголошує на важливості підтримки з боку українців, які живуть за кордоном.
"Ну, дійсно, для наших, для місцевих це дуже великі суми. Для України, щоб ми на матеріали, на маскувальні сітки, на форму витрачали такі суму — це нереально просто зібрати".
Самі ж волонтерки у цеху працюють безплатно.
"А яка мотивація? Ми приходимо, щоб допомогти нашим захисникам. Щоб вони були здорові, захищали нас і верталися живими та здоровими. Ми їх дуже чекаємо", — каже волонтерка Любов.
Староста села, де розташований цех, Наталія Панашій розповідає, у виробництві залучено понад 40 людей, зокрема і волонтери, які працюють дистанційно.
"Я навіть ніколи не думала, що така гарна справа, яку ми започаткували з Юрієм, триматиметься понад рік", — розповіла Панашій.
За словами волонтерки Ганни, станом на 21 жовтня цех робить замовлення на 40 спальних мішків для військовослужбовців ЗСУ. Також благодійники виготовляють і маскувальні сітки.