Лікарняні клоуни відвідали миколаївську міську дитячу лікарню №2, щоб розважити, розрадити та підтримати діток, що перебувають на стаціонарному лікуванні, яке часом буває досить складним і тривалим. Про це розповіли в міському управлінні охорони здоров'я.
Як розповіла медичний директор Людмила Філіпова, така практика не нова для лікарні, співпраця з клоунами триває близько півроку. Впродовж цього часу щотижня веселуни навідують маленьких пацієнтів у палатах, де у театралізованій формі, застосовуючи методи арт-терапії, сміхотерапії, ігротерапії, спілкуючись, жартуючи і розважаючи, допомагають малим відволіктися і посміхнутися, подолати страх перед медичними процедурами, швидше і легше впоратися з хворобою.
Ці диваки, що перетворюють напружений лікарняний простір на дивовижний, яскравий і легкий – миколаївські волонтери, люди різних професій, які пройшли навчання у Школі лікарняного клоуна, що створена Всеукраїнською волонтерською організацією лікарняних клоунів «Червоні носи» (м. Рівне) для того, щоб дарувати людям у складних обставинах трішки радості, тепла і надії.
– Цими днями наші улюбленці завітали до соматичного відділення лікарні, де проходять лікування пацієнти з різними захворюваннями, в тому числі діти із сімей ВПО, які постраждали від війни і є найбільш вразливими. Насправді це також терапія, тому що після таких вистав діти емоційно піднесені, розслаблені, усміхнені… у лікувальний період це вносить трошки позитиву та радості що, звісно, сприяє одужанню, – ділиться своїми враженнями Людмила Філіпова. – Загалом це приголомшливе і дуже щире дійство, яке зазвичай проходить без сценаріїв – імпровізація, спілкування, безпосередній контакт з дітьми та батьками, медичними працівниками, і все це через посмішку, доброту… Такі хвилини, а деколи – години – дають виражений ефект психоемоційної підтримки. Таке людське, щире, жартливе і життєдайне спілкування у тих обставинах, коли це найбільш потрібно, дає дітям іншу асоціацію з цим місцем, де вони перебувають, їх очі після таких зустрічей неймовірні… – додає лікарка.
До речі, в Україні лікарняна клоунада – досить нова практика, якій близько 10 років. Спочатку лікарняні клоуни працювали з онкохворими дітьми, але згодом ця ініціатива стала затребуваною і у інших, менш тяжких, відділеннях, особливо з початком війни. Сьогодні лікарняні клоуни також працюють з дорослими, передусім у військових шпиталях, реабілітаційних відділеннях, де відновлюються наші поранені захисники.