Діти з Миколаївщини завітали до Львівської ОВА з колядою

Діти з Миколаївщини завітали до Львівської ОВА з колядою

У п'ятницю, 3 січня, у Львівську обласній військовій адміністрації з колядою завітали діти зі Снігурівської громади Миколаївської області. Учні 7-11 класів та їхні вчителі перебувають у Пустомитівській громаді на Різдвяних канікулах.

Про це повідомляє Львівська обласна державна адміністрація.

Діти з Миколаївщини привезли коровай. Як зазначила вчителька Снігурівського ліцею Алла Габелюк, він є важливим символом Снігурівського краю.

«Цей коровай — символ працьовитого хліборобного краю. Наш хлібзавод попри все, попри окупацію годував наших дітей та зміг все витримати, і люди завжди були зі шматком хліба. Це — наш хліб, гордість нашого краю. Ми дуже задоволені гостинністю Львівщини і сподіваємось ще не раз сюди повернутись», — наголосила Алла Габелюк.

Також делегація зі Снігурівщини разом з керівництвом та працівниками Львівської ОВА виконала «Нова радість стала».

Як наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, жителі Снігурівської громади є справжніми героями, які, пройшовши пекло, дуже швидко відновлюються, щоб жити на повну – у вільній і незалежній державі, і для Львівщини честь підтримувати відбудову громади.

«Повномасштабна війна показала, як мало українці з різних областей знали одне про одного, як мало ми, на жаль, комунікували. Вивчивши цей урок історії, тепер маємо краще пізнати одне одного, більше контактувати, створювати спільні проєкти, обмінюватися досвідом, розвиватися, дружити і вірити одне в одного, щоб ніколи знову ворог навіть не думав зазіхати на нашу єдність. Львівська ОВА зробить все, що в наших силах, аби підтримати наші громади-форпости.

Щиро дякую Президентові України Володимиру Зеленському, Мінрозвитку та Олексієві Кулебі за чудовий всеукраїнський проєкт єднання громад та єднання українців – «Пліч-о-Пліч: Згуртовані громади!», в межах якого школярі з Миколаївщини приїхали у Львівську область на Різдвяні канікули.

У межах проєкту Львівська міська територіальна громада допоможе у відбудові Харківської, Стрийська – Добропільської, що на Донеччині, Пустомитівська – Снігурівської, Підберізцівська сільська територіальна громада підтримає Новослобідську на Сумщині, а Славська селищна територіальна громада – Мирівську сільську територіальну громаду на Дніпропетровщині!», – розповів очільник Львівщини Максим Козицький.

Він також пояснив, що йдеться про надання гуманітарної допомоги, допомоги у проведенні аварійно-відновлювальних робіт, а також реалізації спільних культурно-освітніх заходів.

Діти відвідали Львівську ОВА в межах Різдвяних канікул, які для них організувала Пустомитівська міська територіальна громада в межах національного проєкту «Пліч-о-Пліч: Згуртовані громади!». У середині грудня Пустомитівська громада підписала меморандум зі Снігурівською громадою про співпрацю в рамках цього проєкту.

«Приїхали ми на Львівщину для психологічного розвантаження, відпочинку, а в деяких моментах навіть навчання. За один день вже встигли позайматись в басейні, відвідати будинок творчості, майстеркласи зі створення свічок з різдвяним оздобленням, подивились фільм на різдвяну тематику. Сьогодні познайомимось зі Львовом, хтось вперше, а хтось вже відвідував місто. Діти в захваті від архітектури міста, яка залишається автентичною, проте інтегрована в сучасне життя, також побуваємо в Славсько, очікуємо на класні емоції. Загалом маємо цікаву та насичену програму», — поділилась враженнями ліцеїстка Снігурівської громади Ірина.

Зазначимо, що Снігурівська міська територіальна громада Баштанського району Миколаївської області складається з 23 населених пунктів, з центром у місті Снігурівка. До повномасштабної війни у громаді жило понад 23 тисячі осіб, станом на 1 лютого 2024 року – майже 15 тисяч.

З 19 березня по 10 листопада 2022 року Снігурівська громада перебувала під окупацією. Під час окупації і активних бойових дій ворог пошкодив 70% будинків та багатоквартирного району, 45% закладів дошкільної та загальної середньої освіти, 30% будинків культури, сільських бібліотек, 25% закладів охорони здоров’я. Ворогом були зруйновані відділення військового комісаріату, центру зайнятості, пенсійного фонду, поштові відділення, аптеки та магазини, мости й пішохідні переправи, які сполучали населені пункти через річку Інгулець, сільськогосподарські та комунальні підприємства. Заміновані 100% полів та доріг сільського сполучення.