Пристрасті навколо транспортної програми продовжуються. Які недоліки вгледіли активісти?
2 Дек, 13:10
Нова транспортна програма ще не затверджена, більше того, вона постійно доопрацьовується та змінюється, але вже встигла наробити чималого галасу. Неоднозначно її сприйняли і активісти, і депутати. СВІДОК.info з самого початку відстежує цю ситуацію. Ознайомитись із основними положеннями транспортної програми можна в матеріалі "Нова транспортна програма від «А» до «Я», а з реакцією депутатів на неї "В Миколаєві можуть з'явитися дуобуси. Перипетії навколо нової транспортної програми".
Активісти теж висловили свою позицію. І розповіли її журналістам. На початку своєї презентації Євгенія Матейчук та Дмитро Барашковський розкритикували ситуацію, яка відбувається в Миколаєві з транспортом загалом. Зокрема і невдалий конкурс перевізників. Основні зауваження:
- по місту продовжує курсувати малогабаритний транспорт, в якому за умовами договору, має бути більше 18 пасажирських місць. На ділі - 30% міського транспорту не відповідають цим вимогам, - запевняє Денис Барашковський.
- незадовільний стан маршруток та в деяких випадках - неадекватний стан водіїв, які часто перебувають в алкогольному чи наркотичному сп'янінні.
Але найбільшому шквалу критики піддався проект транспортної програми.
Найголовніша претензія активістів - в ній не прописаний розвиток інфраструктури, необхідної для збільшення пасажирського транспорту в Миколаєві. Наприклад, відмітив Денис Барашковський, тотальна відсутність на тому ж самому Центральному проспекті, паркувальних кишень для тролейбусів та автобусів. Натомість їх можна було створити на місці нових зупиночних комплексів, які зараз масово встановлюються. А вже в 2017 році, згідно програми, передбачено закупити першу партію з 30 дуобусів.
Д.Б.: Програма до речі на п'ять років розписана, і там понад півмільярда гривень. І в цих півмільярдах гривень, ніде не прописано системи покращення інфраструктури. Не подумали, де є можливість зрізати паркувальну кишеню, де є можливість розширити вулицю, де є можливість зробити якісь системі покращення. Ніхто про це не думає. Ми просто закуповуємо за 5 років 90 дуобусів і все.
Другий мінус, - зазначає Денис Барашковський, криється в ремонті трамвайної колії, яка теж передбачена в програмі.
Д.Б.: Ми подали звернення, і ми цього доб'ємось, щоб ремонт рейко-шпальної решітки проходив лише за технологією безшумних колій. По-перше - це ті ж самі гроші, по-друге - залізобетонні конструкції при технології безшумних колій закуповуються на власному же залізобетонному заводі в нашому регіоні, тобто ми ще створюємо додаткові робочі місця, по-третє - там гарантія 15-30 років і найголовніше - швидкість, комфорт, безпека.
І наостанок Денис Барашковський відмітив, що без розробки транспортної стратегії, розмови про програму взагалі не може бути. Він переконаний - це найперша і найголовніша складова майбутніх змін в миколаївській транспортній системі перевезень.
Д.Б.: Стратегія, скільки-би вона не коштувала: 3 чи 2,5, чи 2, чи 1,5 мільйони - але вона необхідна. І коли в нас буде ця стратегія, з технічними завданнями, з розв'язками, з транспортною інфраструктурою, з дослідженим пасажиропотоком в кінці року. Тоді ми зможемо точно знати, скільки нам потрібно дуобусів на маршрути, тролейбусів чи трамваїв. Ось цим ми маємо завершити 2017 рік.
Олег Дорош