26 Июл, 13:32
3 метою соціальної підтримки демобілізованих учасників АТО/ООС в Миколаївській області вже другий рік поспіль проводиться унікальний конкурс на отримання одноразової допомоги для відкриття власної справи.
Цьогоріч в обласному бюджеті на підтримку власного бізнесу для атовців також виділено 1 мільйон гривень. І наразі визначено 20 переможців, які зможуть скористатися своїм правом на отримання одноразової безповоротної допомоги на відкриття власної справи у сумі 50 тис грн.
26 липня заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Олександр Кушнір та голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко вручили переможцям конкурсу грошові сертифікати.
«Конкурс на допомогу із відкриттям власної справи – це один основних етапів та складових нашої програми підтримки воїнів АТО, розробленої спеціалістами облдержадміністрації спільно з депутатами обласної ради. Ми шануємо людей, які жертвуючи найдорожчим для себе, своїм життям, обороняли наші кордони, аби область могла розвивати свої громади. Два роки тому, коли ми тільки розпочинали створювати цей конкурс як інструмент підтримки для наших військових, мало хто вірив у його успішність. А зараз ми маємо вже других «випускників», які розпочинають свою власну справу. Я вітаю всіх учасників і переможців конкурсу, адже у них тепер новий етап, вони – приватні підприємці, - коментує заступник голови Миколаївської ОДА Олександр Кушнір. – Ще один механізм підтримки малого бізнесу, який у нас існує – це часткова компенсація відсоткових ставок за кредитами для підприємців. І на моє переконання, ми не маємо права скорочувати чи згортати існуючі програми, які дійсно дають результат. А навпаки – збільшувати їх обсяг, особливо коли маємо таких активних учасників».
Зазначимо, що у 2019 році на конкурс надійшло 28 проектів від учасників антитерористичної операції. Проекти надходили з Миколаєва, Вознесенська, Южноукраїнська, Снігурівського, Єланецького, Березнегуватського, Кривоозерського, Новобузького, Очаківського та інших районів області.
Галузі, які охоплюють проекти доволі різноманітні: металопереробна та деревообробна промисловість, ремонт побутової техніки, бджільництво, відкриття кав’ярні, монтаж електричних систем, вирощування птиці, косметологія, тренажерний зал, надання консалтингової допомоги, ремонтні роботи, вирощування зелені тощо.
Нагадаємо, що 7 червня 2019 року за участю заступника Міністра у справах ветеранів України Олександра Терещенка відбулося відкрите засідання конкурсної комісії, на якому учасники антитерористичної операції особисто представляли свої проекти.
Минулого ж року, у серпні 2018-го, миколаївські ветерани АТО вперше отримали грошові сертифікати на відкриття власного бізнесу.