11 Апр, 12:42
Міністерством аграрної політики та продовольства України за сприяння проекту «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні», що фінансується Європейським Союзом, 6–7 квітня в м. Одеса проведено дводенний навчально-практичний семінар на тему: «Державна політика в галузі розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні. Застосування європейських підходів до розвитку сільських територій в українському контексті. Вивчення та поширення кращих практик в Україні».
Захід проведено за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової та експертів ЄС (Маркус Клінгер - керівник напрямку з питань сільського господарства, санітарних та фітосанітарних питань, Група підтримки України в Єврокомісії (Брюссель), Джон Міллнз - керівник проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні»).
На практичне навчання сучасним європейським підходам до сільського розвитку, посилення спроможності місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних громад та підприємців у розробці та впровадженні пілотних проектів з розвитку агрорекреаційних кластерів на базі сільськогосподарських кооперативів, обговорення стратегій та концепції сільського розвитку, створення передумов для імплементації європейських практик сільського розвитку на місцях, сприяння місцевим ініціативам було запрошено представників Миколаївської, Одеської, Херсонської, Запорізької, Кіровоградської та Вінницької областей.
У заході взяли участь представники департаменту агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації, управління агропромислового розвитку Очаківської райдержадміністрації, Баштанської, Коблевської та Чорноморської об’єднаних територіальних громад, члени фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів.
Семінар покликаний допомогти місцевій владі, територіальним громадам та підприємцям у розробці та впровадженні проектів з розвитку села. Це стосується як агрорекреаційних кластерів на базі сільськогосподарських кооперативів, так і сприяння місцевим ініціативам та створення передумов для імплементації європейських практик сільського розвитку на місцях.