Арт-терапія для ВПО: у миколаївському театрі анонсували новий проект

Арт-терапія для ВПО: у миколаївському театрі анонсували новий проект

Громадська організація «Федерація аматорських миколаївських театрів» спільно з Миколаївським академічним художнім драматичним театром розпочинає роботу над проєктом «Інтерактивний театр. Арт-терапія для ВПО». Така можливість з’явилася завдяки грантовим коштам в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу.

Про це СВІДОК.info повідомили у театрі.

Автором ідеї проєкту виступив директор-художній керівник МАХДТ заслужений діяч мистецтв України Артем Свистун, авторкою самого проєкту - голова ГО «ФАМТ» Людмила Оспадова, керівницею з реалізації проєкту стала Наталія Ізбаш – заступниця директора МАХДТ з організації глядача. Цей тандем впровадив в життя вже багато цікавих проєктів.

Цього разу метою проєкту є надання інформації та набуття навичок вирішення проблеми певною внутрішньо-переміщеною особою з використанням досвіду інших людей та з підключенням можливостей власного емоційного інтелекту через театралізацію ситуації.

"Це методика інтерактивної роботи серед різних прошарків суспільства, спрямована на вирішення соціальних проблем, які виникають у сучасних умовах міста Миколаєва та набувають досить великих масштабів. Від внутрішніх проблем у родинах, що лишилися в місті, до загальних проблем, що виникають у внутрішньо-переміщених осіб. Сутність методики форум-театру - це пошук в рамках запропонованої міні-вистави - разом із учасниками й учасницями - шляхів вирішення проблеми чи виходу зі складної життєвої ситуації. Методика дає можливість не лише усвідомити проблему і сформувати ставлення людини до негативного явища, а й здобути навички пошуку шляхів для вирішення проблеми з використанням власного досвіду та досвіду інших людей, включаючи можливості підсвідомості та емоційного інтелекту", - йде мова у повідомленні.

Федерація аматорських миколаївських театрів має багаторічний досвід застосування запропонованої методики. У довоєнний час дана вона використовувалася у роботі з молоддю та дорослими задля запобігання поширенню ВІЛ-інфекції, паління, торгівлі людьми, а також до адаптації людей, які пройшли лікування від наркотичної залежності та до адаптації людей, які повернулися з зони позбавлення волі.

Проєкт буде реалізовано протягом 4 місяців у місті Миколаєві на базі «Сцени в укритті» МАХДТ та у місцях тимчасового проживання внутрішньо-переміщених осіб.

Учасником проєкту може стати будь-яка особа, яка має статус ВПО, є волонтером або працює з ВПО і допомагає у вирішенні проблем адаптації. Списки учасників формуватимуться на місцях тимчасового проживання ВПО у Миколаївській області за допомогою миколаївських урядових, благодійних та громадських організацій та фондів, що займаються проблемами ВПО. Загалом до арт-терапії театром планується залучення 200 учасників.

Діяльність за проєктом передбачає створення 3-х театралізованих міні-вистав, загальною тривалістю 45 хвилин. До них будуть написані спеціальні сценарії, які підіймають гострі актуальні проблеми спільноти ВПО та інтеграції ВПО у нове середовище. Далі відбуватиметься інтерактивний показ заздалегідь сформованим групам з цільової авдиторії і пошуку спільних способів вирішення запропонованих конфліктів. На обговорення кожної міні-вистави виділяються 15-20 хвилин, після чого відбувається повторний її показ за зміненим учасниками сценарієм та за участю учасників у якості акторів. Веде групу та обговорення запропонованої ситуації спеціально навчений ведучий-фасілітатор або психолог.

Перша групова арт-терапія проводитиметься вже у червні.