«Безбар’єрна Україна»: у Миколаєві відбулася регіональна конференція та презентовано новий довідник

«Безбар’єрна Україна»: у Миколаєві відбулася регіональна конференція та презентовано новий довідник

У Миколаєві 13 червня відбулася регіональна конференція «Безбар’єрна Україна», основною метою якою стала розробка концепція та втілення ідей доступного та безбар'єрного середовища.

Про це повідомляє кореспондент СВІДОК.info.

Модератор зустрічі лідер руху «Зе!Жінки» Тетяна Домбровська підкреслила, що новий довідник представлений в електронній формі й доступний кожному. Зазначимо, що довідник створений за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Новий довідник також містить шрифт Брайля з конгревним тисненням, QR-коди на переклад жестовою мовою.

«Кожен з нас на певному етапі життя зіштовхується з барʼєрами. Наприклад, звичні нам сходинки, бордюри та високі пороги – це все фізичні бар’єри, які не дозволяють батькам вільно пересуватися з дитячим візочком. Ці ж перепони ускладнюють пересування людям старшого віку й іншим представникам маломобільних груп населення, для яких більшість українських міст і сіл є архітектурно недоступними. Ми стоїмо на перехресті, де ми маємо змогу змінити наше суспільство, зробити його більш відкритим, толерантним і безбар'єрним. Ми закликаємо кожного з вас приєднатися до нас у цій місії. Разом ми можемо створити Україну, де кожна людина має рівні можливості та де кожен громадянин відчуває себе поважним членом суспільства», - сказала лідерка руху «Зе!Жінки» в Миколаєві Тетяна Домбровська

Також було створено «Альбом безбар'єрних рішень». Це перший в Україні посібник для архітекторів і проектувальників, мерів і держслужбовців, урбаністів, активістів, представників ОСББ. Він складається з чотирьох розділів: доступні ґанки та двори, вулична інфраструктура, громадський простір, будівлі та споруди. Усі вони мають рекомендації з урахуванням воєнних реалій та безпекових потреб.

Під час заходу перед гостями виступили поважні спікери, а учасники змогли приєднатися до панельної дискусії на теми «Місто без бар’єрів: особистий досвід» та «Безбар‘єрність як нова суспільна норма». До участі приєдналися депутати міськради, громадські активісти, представники влади.

За словами заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергія Деркача, зараз влада займається проєктуванням реконструкції залізничних вокзалів та автовокзалів, і ключовим питанням є саме забезпечення безбар'єрності. Сьогодні в Україні із 38 тисяч проінспектованих об'єктів лише 20 були безбар'єрними.

Як зазначив перший заступник міського голови Віталій Луков, наразі питання доступності будуть відображені у майбутньому майстер-плані міста. Під час роботи над Майстер-планом досвідчені архітектори передбачатимуть створення такої інфраструктури, таких умов, які б відповідали потребам всіх категорій громадян.

«Створено відділ, що, зокрема, контролюватиме, аби технічні завдання для проєктування видавалися з урахуванням умов безбар’єрності, інших загальноміських цінностей, яких дотримуються у розвинутих країнах», - зазначив він.

У ході конференції також було проголошено Декларацію про підтримку Національної стратегії створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року, яку підписав начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім.

Бар’єри створюють незручності не лише певній групі людей, а й суспільству загалом. Україна втрачає величезний потенціал, відмовляючись взаємодіяти з різними людьми, у кожного з яких свій унікальний досвід. Втрачений потенціал — це втрачені можливості для всіх нас, підкреслили під час заходу.