Миколаївські правоохоронці розповіли, як протидіяти шахрайству в мережі

Миколаївські правоохоронці розповіли, як протидіяти шахрайству в мережі

Кібергігієна та захист персональних даних: миколаївські правоохоронці розповіли, як протидіяти шахрайству в мережі.

Про це повідомляє Суспільне.

Під час повномасштабного вторгнення РФ в Україні станом на 16 червня збільшилася кількість злочинів в інтернеті. Найпоширенішим видом кіберзлочину є кібершахрайство.

Щодо особистого захисту в мережі під час брифінгу розповіла начальниця відділу протидії кіберзлочинам в Миколаївській області Нацполіції Ганна Забєліна.

За словами Ганни Забєліної, шахраї використовують різні методики задля досягнення своєї мети, головною з яких є соціальна інженерія.

"Вони завжди використовують людину, як суб’єкт, наприклад прикриваються працівником банку. Потім намагаються запевнити вас у блокуванні вашого ж рахунку або до вашої картки отримали доступ "шахраї", окрім того, вони просять підійти до термінала аби переказати кошти на іншу карту. Дзвонять людям похилого віку та кажуть, що їх родич потрапив в біду", — розповідає начальниця відділу.

Поліцейські кажуть, що більшість людей, які повірили в шахрайські схеми, не володіли азами кіберзахисту та кібергігієни.

"Злочинці перебуваючи, де завгодно можуть заволодіти вашими коштами. Попіклуйтесь над створенням надійних паролів. Завжди використовуйте букви в поєднанні із цифрами. Намагайтесь, хоча б раз на тиждень, перевіряти свої девайси на наявність вірусного програмного забезпечення",— говорить Ганна.

Старший інспектор Максим Гусар розповів, що злочинці використовують так званий фішинг, тобто створення певних додатків та сайтів подібних до оригіналу. Володіння вашим обліковим записом дає підстави для шантажу, зазначає Гусар.

"Чому росте кількість звернень за шахрайство? Тому що росте кількість схем де можна заробити незаконним шляхом. Після початку повномасштабного вторгнення з’явились донати, соціальна допомога, ВПО, оренда житла — це дає підстави для збільшення шахрайств",— Максим Гусар.

Розкриття шахрайських тем складає майже 21 відсоток. Зі слів правоохоронців, багато шахраїв не можуть бути покарані швидко, тому що в поліції є певний комплекс дій щодо проведення обшуків.