Веселинівська районна лікарня з 2024 року не отримуватиме фінансування від Національної служби здоров'я України. Форма подальшого існування закладу станом на 7 липня перебуває на стадії вирішення.
Про це кореспондентам Суспільного розповів головний лікар Олександр Приходько
Веселинівська районна лікарня має 10 пакетів послуг від Національної Служби здоров'я. 2022 році її фінансування складало 25 мільйонів гривень, розповів головний лікар КНП "Веселинівська районна лікарня" Олександр Приходько.
"5 мільйонів в цьому році було знято за часткове невиконання по мобільній паліативній допомозі та було знято зі стоматологічної допомоги. Але це загалом по всій Україні було так. На сьогодні маємо 20 мільйонів",— говорить головний лікар Олександр Приходько.
Зі слів головного лікаря, в лікарні налічується 138 працівників. Розрахована лікарня на 75 ліжок, але під час епідемії розгорталися до 120 ліжок. Станом на 7 липня на лікуванні перебуває 81 людина.
Військовослужбовець Володимир перебуває у Веселинівській лікарні з 30 червня з уламковим пораненням ноги, яке отримав на Бахмутському напрямку. Каже, лікуванням задоволений.
"Я звернувся в цю лікарню, бо я звідси родом. Я місцевий, веселинівський. Завжди, скільки себе пам'ятаю, лікують добре, відношення до людей – хороше. Стопа не підіймається до гори. Відновлюю. Доктор каже, вже є прогрес. Уже потроху відновлюється вона",— розповідає пацієнт Володимир.
Військовослужбовець разом з сусідом по палаті кажуть, хвилюються через ймовірну реорганізацію лікарні.
"Дуже було б складно, ця лікарня потрібна людям. Найближча лікарня у Вознесенську. 25 кілометрів... Це ж не всі можуть добратися. Зараз громадський транспорт ходить погано",— розповідає пацієнт Олег.
За словами депутата Веселинівської селищної ради Володимира Винокурова, в громаді проживає приблизно 18 тисяч людей. Згідно з проєктом Міністерства охорони здоров'я, одна загальна лікарня має бути розрахована щонайменше на 40 тисяч людей. У зв'язку з цим і постало питання про реорганізацію закладу.
"Це питання можна вирішити шляхом об'єднання двох лікарень сусідніх громад. Цим самим ми врятуємо свою лікарню, яку, на жаль, з наступного року МОЗ не бачить",— говорить Володимир Винокуров.
Об'єднання з Доманівською лікарнею, яка обслуговує жителів трьох громад колишнього району – разом 28 тисяч людей, дозволить зберегти штат медпрацівників і продовжити прийом громадян, говорять головний лікар і представник місцевого самоврядування.
"Так само тут буде керівник, який буде обслуговувати всі документи, печатки. Не треба буде їздити за якимись підписами в сусідню громаду. У 2022 році колектив нашої лікарні профінансував нашу селищну раду в сумі 2,7 мільйона гривень. Це податок на їхню зарплатню",— говорить Володимир Винокуров.
Під час сесії депутати Веселинівської селищної ради заслухали звіт головного лікаря.
"Почули відповіді, не все мене задовольнило, але що є. Я за те, щоб лікарня працювала. Якщо постане питання – Вознесенська або Доманівська. Я скоріше за те, щоб була Доманівська",— розповідає депутат Веселинівської селищної ради Сергій Свердан.
Зі слів голови Веселинівської селищної ради Олександра Румянцева, як будуть інструкції та рекомендації Сенсу об'єднання лікарень. Будемо вирішувати.
"Ми будемо забезпечувати в принципі... впритул до того, що будемо робити це коштом місцевого бюджету. Ми доволі таки спроможні утримувати на своєму балансі. І це, до речі, було ще колись запропоновано МОЗ",— розповідає Олександр Румянцев",— говорить Олександра Румянцева.
Бюджет громади на 2023 рік складає 84 мільйони гривень, каже Румянцев. Голова Доманівської селищної ради Віктор Власюк говорить, об'єднання — скоріше вимушений крок, до якого поки повністю не готові.
"Спеціалісти наші виїжджали у Веселинове. Вивчали їхні можливості, їхні проблеми. Це, по суті, треба розробити пілотний проєкт, де розписати від "А" до "Я". Спочатку лікарі сідають, проводять одні збори, інші збори. Як це бачать фахівці, потім селищна рада підключається. Проводить на рівні депутатів ці всі переговори",— Віктор Власюк.
Головна лікарка КНП "Доманівського центрального районна" Лілія Гузенко розповідає, що згідно з попереднім розподілом Доманівська лікарня входить до загальних лікарняних закладів Вознесенського району, а Веселинівська лікарня не входить.
"У нас матеріально-технічна база та кадровий потенціал відповідає вимогам, які висуває Міністерство охорони здоров'я до загальних лікарняних закладів. У загальних лікарнях має бути допомога за 13 напрямами",— розповідає Лілія Гузенко.
Головний лікар Вознесенської багатопрофільної лікарні Володимир Красьоха говорить, за потреби зможе запропонувати лікарям роботу у своєму закладі. Лікарня розрахована на 400 ліжок, є можливість розширятися.
"Те, що ми спостерігаємо останні 8 років. Потік пацієнтів з таких регіонів як Веселиново, і з усіх маленьких районів у новоствореному Вознесенському районі – і так лягає на нас. Інсультний центр у Вознесенському районі тільки у нас на 200 тисяч населення",— Володимир Красьоха.
У зв'язку з воєнним станом процес реформи МОЗ був призупинений на Миколаївщині, в ОВА створили робочу групу. Кожна ситуація з лікарнею буде розглядатися окремо, розповідає заступник начальника ОВА Юрій Гранатуров.