Миколаївська міська рада у співпраці з ГО «Агенція відновлення та розвитку» працює над розробкою плану відновлення та розвитку міської територіальної громади. Цей документ необхідний для післявоєнної відбудови міста та залучення коштів різних рівнів, повідомили в міськраді.
Спільну робочу групу очолив мер Олександр Сєнкевич. Днями відбулося її засідання - в обговоренні підготовки документа також взяли участь перший заступник міського голови Віталій Луков, заступник Сергій Коренєв, експерти ГО «Агенція відновлення та розвитку» Тарас Бик і Андрій Осіпов та представники підрозділів міської ради.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 731 від 18 липня 2023 р. «Про затвердження порядків з питань відновлення та розвитку регіонів і територіальних громад» відповідні плани громад мають включати, зокрема, завдання і заходи з відновлення та розвитку. Під час засідання спільної робочої групи її учасники обговорили головні завдання, які мають стати основою документа, та розпочали формувати перелік заходів і проєктів з відновлення та розвитку Миколаєва.
Серед пріоритетів - безпека у місті, розвиток медичної та освітньої галузей, підтримка місцевого бізнесу та розвиток портової інфраструктури.
Крім того, учасники засідання обговорили можливості й механізми подальшого залучення до роботи над створенням документа представників місцевого громадського сектору. Адже активна взаємодія місцевої влади й громадських організацій, а також тісна співпраця з керівництвом регіонів, місцевим бізнесом й потенційними донорами є важливою запорукою успішності реалізації проєктів і програм відновлення територіальної громади в майбутньому.
"Сьогодні наше завдання - підготувати всі документи, які потрібні громаді для відбудови. Ми не чекаємо закінчення війни. І ми не сподіваємось, що хтось прийде і за нас усе зробить. З перших днів російського вторгнення ми співпрацюємо з міжнародними партнерами, щоб вирішувати нагальні проблеми в місті (відновлення будинків та комунікацій, підготовка до опалювального сезону, створення прихистків для тих, хто втратив дім). Так само ми їх залучаємо до роботи над відбудовою. Миколаїв вже став прикладом для інших міст у плані співпраці з міжнародними партнерами, зокрема Данією, і я впевнений, що і наша підготовка до відновлення міста стане показовою", - прокоментував роботу групи Олександр Сєнкевич.
Ще однією важливою вимогою, яку ставить перед собою спільна робоча група, є інтеграція Плану відновлення та розвитку зі Стратегією розвитку міста, Майстер-планом міста і Програмою комплексного відновлення Миколаєва, робота над якими розпочалась раніше.
Співпраця міської ради Миколаєва з «Агенцією відновлення та розвитку» здійснюється в рамках проєкту «Прозорий та ефективний процес відновлення України на місцевому рівні», який реалізується коштом гранту Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI).