23 Апр, 16:20
Попри численні застереження правоохоронців та постійну профілактичну роботу серед населення, аферистам і досі вдається ошукувати громадян.
Шахрайські дії є наслідком обігу товарів, використання онлайн-сервісів або банківських карток. Зловмисники постійно застосовують будь-які засоби та вигадують різноманітні схеми, щоб ошукати громадян.
Про те як розпізнати у незнайомцях аферистів та вберегтись від їхніх протиправних дій, мешканцям Кривоозерської громади розповідала шериф Зінаїда Корницька та одночасно розказала про найпоширеніші види шахрайств, зокрема:
- часткову чи повну передоплату під час купівлі-продажу в інтернеті;
- дзвінок від псевдобанкірів, які просять вказати конфіденційні дані банківських карток;
- соціальні виплати від імені держави, міжнародних організацій, банків та благодійних фондів;
- фішингові посилання;
- ваш родич чи знайомий потрапив в біду.
Також поліцейська роздала місцевим мешканцям профілактичні листівки та наголосила на обов’язковому дотриманні основних безпекових правил, які допоможуть вберегти заощадження:
- за жодних обставин ніколи й нікому не повідомляти CVV/CVC-код або пін-код банківської картки та SMS-коди, надіслані вашим банком, а також логін і пароль від мобільного чи інтернет-банкінгу;
- оплачувати інтернет-замовлення після їх отримання та перевірки;
- не переходити за підозрілими посиланнями та не вводити реквізити платіжних карток на незнайомих платформах;
- брати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел;
- отримали повідомлення від рідних чи знайомих з проханням терміново переказати гроші - нічого не перераховуйте, а зателефонуйте їм особисто та дізнайтесь що трапилось.
Правоохоронці закликають громадян дослухатись до порад, бути пильними і обережними під час спілкування із незнайомцями та користуванні інтернетом. Не дайте шахраям жодного шансу збагатитись за ваш рахунок!
Якщо ви стали жертвою злочину, звертайтесь до найближчого територіального відділення поліції або телефонуйте на спецлінію 102.