У Миколаєві на базі 4 міської лікарні планують створити протезно-ортезну майстерню. Для цього місто вже має необхідне обладнання, подароване партнерами, та планує придбати окрему будівлю.
Про це у середу, 25 вересня, на брифінгу розповів перший заступник міського голови Віталій Луков, повідомили в міськраді.
Нагадаємо, що влітку цього року до Миколаєва приїздила компанія з Німеччини Horus Prosthetics зі своїм обладнанням та абсолютно безкоштовно провела протезування дев'ятьом військовослужбовцям. Їх технологія та обладнання є унікальними, завдяки чому протезування проводиться якісно та швидко.
“Ми побачили, що це наш шанс зробити якісне протезування у Миколаєві. Для того, щоб його не втратити, мером була проведена результативна розмова з представниками компанії і досягнуті домовленості. Вони подарували місту своє обладнання, яке є сертифікованим та коштує десятки тисяч доларів”, - розповів Віталій Луков.
Однак виробництво протезів супроводжується певним шумом, тому у самій лікарні організовувати такий центр неможливо. Управління охорони здоров'я звернулось до міської ради щодо придбання будівлі, яка знаходиться на території лікарні та є у приватній власності. Її площа майже 136 кв.м. Будівля відповідає необхідним критеріям та не потребує капітального ремонту.
“Якщо ми відкриваємо протезувальний центр на території міста, ми досягаємо головного: наші мешканці не будуть відриватися від своєї сім'ї і місця проживання на певний час, який потребує протезування. Протез треба обслуговувати в місці встановлення, підганяти, підправляти. Якщо це все буде в місці проживання пацієнта - це буде набагато зручніше. Тому цей центр дуже необхідний. І саме тому ми бачимо велику необхідність в купівлі для нього приміщення за бюджетні кошти”, - додав заступник мера.
Заступник начальника управління охорони здоров'я Микола Бережник розповів, що центр з виготовлення протезів буде штатною одиницею 4 міської лікарні.
“З 2023 року на базі 4 міської лікарні працює центр реабілітації. Там проведений гарний ремонт, фахівці центру проходять навчання, в тому числі і за кордоном. Маючи вже достатньо знань та досвід, вони розуміють, що надання реабілітаційної допомоги безпосередньо після встановлення протезу більш якісне і має кращий результат. А ще краще, коли лікар фізичної реабілітації присутній під час виготовлення протезу”, - зазначив Микола Бережник.
Окрім того, що німецьки спеціалісти подарували місту обладнання, вони будуть також навчати наших спеціалістів. Вже є чотири кандидати на проходження навчання, двоє з них - військовослужбовці, яким компанія влітку встановила протези за власний кошт. Також є домовленість з управлінням охорони здоров'я Миколаївської ОВА щодо направлення спеціалістів на навчання в Німеччину.
Встановлення протезів для пацієнтів буде безкоштовним. Міністерство соціальної політики відшкодовує закладу охорони здоров'я вартість протезу.
Необхідність в такому центрі протезування для Миколаєва існує. Наразі черга на протезування налічує сотні людей.
“В Миколаєві державної установи, яка б виготовляла протези, не існує. Є одна приватна фірма, яка виготовляє до 10 протезів на рік. Якщо ми беремо чергу, то це сотні, а то і тисячі людей. На цьому обладнанні фахівці, маючи досвід, змогли б виготовляти 30-40 протезів на місяць”, - зазначає заступник начальника управління охорони здоров'я.
Щоб підписати договір з мінсоцполітикою, треба виконати певні критерії: кількість сертифікованих спеціалістів, сертифіковане обладнання та інші. Але в міській раді сподіваються, що вже на початку наступного року центр зможе запрацювати.