Допомога для постраждалих від вибухонебезпечних предметів: у Миколаєві ЛШД отримала нове обладнання

Допомога для постраждалих від вибухонебезпечних предметів: у Миколаєві ЛШД отримала нове обладнання

Миколаївська міська лікарня швидкої медичної допомоги отримала сучасне обладнання, яке дозволить підвищити рівень медичної допомоги для тих, хто постраждав від вибухонебезпечних предметів.

Про це повідомили в управлінні охорони здоров'я.

У межах проєкту, спрямованого на підтримку постраждалих від війни, який реалізує Всеукраїнська благодійна організація «Заради Життя», до лікарні доставлено обладнання для приймального відділення, операційного блоку, кабінету офтальмолога, лабораторії та стерілізаційної, що має забезпечити більш швидке та якісне обстеження і лікування пацієнтів, а також створити більш комфортні та безпечні умови для лікування.

Зокрема до нових надходжень входять: операційні та налобні освітлювачі для безпечних хірургічних процедур; сучасний тонометр і операційний мікроскоп, що відкривають нові можливості для надання високоякісної допомоги пацієнтам з офтальмологічними та хірургічними потребами; стерилізатори для дезінфекції інструментів, лабораторний термостат для стабільних умов досліджень, медична центрифуга для забезпечення точних аналізів, а також спеціальні каталки для транспортування пацієнтів.

Це обладнання актуально для ургентної лікарні, яка надає допомогу понад 20 тисячам пацієнтам щороку. До того ж наразі, під час війни, лікарня швидкої медичної допомоги приймає не лише пацієнтів з Миколаєва та області, а також хворих та травмованих з Херсонської області. Від початку війни було надано допомогу понад 7 тисячам постраждалим внаслідок бойових дій.

Окрім надання обладнання, благодійники також взяли участь у фінансуванні та організації навчального процесу для фахівців лікарні. Лекції по бойовій травмі для хірургів закладу провів провідний фахівець з медицини військового часу – професор, доктор медичних наук, полковник медичної служби ЗСУ Ярослав Заруцький. Основну увагу професійного спілкування було спрямовано на тактику лікування та оперативні техніки хірургів під час курації бойової травми на різних етапах медичної евакуації.

Проєкт «Підвищення якості допомоги особам, постраждалим від вибухонебезпечних предметів» реалізується ВБО «Ініціатива заради життя» за підтримки ПРООН у межах проєкту «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні» та за фінансової підтримки уряду Японії.