В Миколаєві підбили підсумки року роботи Південного РЦ Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
26 Ноя, 19:00
У понеділок, 25 листопада, у Миколаєві відбулося засідання Південного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими щодо розшуку та
звільнення військовослужбовців ЗСУ, які потрапили у полон або зникли безвісти.
Участь у засіданні взяли перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, керівник ПРЦ Координаційного штабу Інна Турова, представники ГУ НП в Миколаївській області та Миколаївського ОТЦК та СП.
Так, у рамках зустрічі Андрій Юсов розповів присутнім про проміжні результати діяльності Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
Зокрема, за його словами, з початку його створення Україна провела 58 обмінів військовополоненими з російською стороною, що дало змогу повернути понад 3500 людей додому, з них 168 – цивільних.
Щодо роботи Південного регіонального центру Координаційного штабу, його працівниками вже надано понад 14000 консультацій родинам захисників, понад 5000 – юридичних консультацій, понад 90 – консультацій виїзних форм. Крім того, зареєстровано понад 8000 оперативних повідомлень про підтвердження місця перебування наших людей у неволі.
«Плідна співпраця у цьому напрямку на місцевому рівні триває також. Зокрема у Миколаєві ми ведемо тісну роботу з обласною адміністрацією, обласною й міською радою, та іншими гілками влади. Це дає значні результати у комунікації з родинами військовополонених та зниклих безвісти», – зазначив представник ГУР МОУ.
Зі своєї сторони Георгій Решетілов висловив вдячність всім, хто працює над поверненням наших людей з російської неволі.
«Вірю, що завдяки нашим спільним зусиллям разом з Офісом Президента, Міністерством оборони України, Службою Безпеки України, та іншими відомствами ми обовʼязково повернемо всіх українців додому», – сказав він.
Далі Інна Турова розповіла про перспективи удосконалення роботи Південного регіонального центру КШ та заходи щодо налагодження взаємодії.
Своєю чергою представники ГУ НП в Миколаївській області поділилися результатами вжитих заходів щодо розшуку зниклих безвісти військовослужбовців, а представники Миколаївського ОТЦК та СП – про заходи щодо соціальної підтримки родин захисників та проблемні питання у цьому напрямку роботи.