«Символ єдності та підтримки»: до Миколаєва прибув Вифлеємський вогонь миру

«Символ єдності та підтримки»: до Миколаєва прибув Вифлеємський вогонь миру

У потязі з Києва до Миколаєва 16 грудня доставили Вифлеємський вогонь миру. Його передали учасники скаутської організації "Пласт". До заходу долучилися пластуни, місцеві жителі, поліцейські та працівники "Укрзалізниці".

Про це кореспондентам Суспільного розповіла координаторка Ірина Михайлова.

Передача Вифлеємського вогню миру — це Всесвітня скаутська традиція, яка поширюється на теренах України понад 30 років, розповідає координаторка передачі Вифлеємського вогню миру у Миколаєві Ірина Михайлова.

"Це символ єдності та підтримки пластунів, одне одного з усього світу. Крім того, для нас, пластунів — це символ доброї справи. Гаслом цьогорічної передачі Вифлеємського вогню миру є: "Світлом подолаємо темряву". Ми будемо передавати вогонь усім охочим організаціям та установам, за запрошенням".

У Миколаєві передача Вифлеємського вогню миру відбувається четвертий рік поспіль, розповідає учасниця "Пласту" Ярослава. За її словами, до України вогонь прийняли на польському кордоні, згодом довезли у Київ та звідти передали по обласних центрах країни.

"Цей вогонь є символом миру, добра, певної любові, і як гасло. Ми його в Миколаєві приймаємо від свічки до свічки, від серця до серця. Тобто при передачі пластуни беруть свічку з лампадки, запалюють і передають іншій свічці — від свічки до свічки, від серця до серця. Це завжди робиться з щирим таким серцем та намірами", — говорить пластунка.

Церемонію передачі вогню, що відбулася на залізничному вокзалі міста, відвідала місцева жителька Галина. Каже, принесла на захід іконку з храму.

"Я вірянка: без молитви не встаю, не лягаю, молюсь кожен день. І нашим хлопцям низький уклін. Миру Божого, благословіння. Читаю Євангелію кожен день на колінах, молюсь, щоб була перемога нашому народу. Дуже радію, для мене це велике свято", — каже жінка.

За словами начальниці Миколаївського вокзалу Юлії Мархоцької, загалом до заходу долучилося понад 50 людей.

"Цей вогник нам привозять з міста Київ, з нашої столиці, такою ж самою організацією, як у нас була зі святом. Це, я вважаю, дуже-дуже гарна традиція, що ми можемо побажати миру, добробуту, здоров'я всім нашим людям", — каже Мархоцька.

Центральна передача Вифлеємського вогню миру відбудеться 22 грудня у Храмі Покрови Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви. З собою треба мати свічки, додала координаторка Ірина Михайлова.