Відшкодування завданих агресором збитків громаді: у Миколаєві підписали угоду про співпрацю
18 Дек, 14:44
У вівторок, 17 грудня, в Офісі відновлення та розвитку Миколаївської міської громади підписали угоду про співпрацю між міською радою та благодійним фондом "Міжнародний рух за права потерпілих внаслідок російської агресії" для реалізації проєкту “Юридичні Сили України”. Мета проєкту - притягнення рф та її посібників до майнової відповідальності за ту шкоду, яку вони завдали Миколаївській міській громаді.
На зустрічі були присутні Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, голова правління благодійного фонду, адвокатка та авторка проєкту “Юридичні Сили України” Наталія Целовальніченко, експертка проєкту по взаємодії та співпраці з ОМС Ольга Квасова-Цимбалюк, директор юридичного департаменту міської ради Євген Юзвак та спеціалісти департаменту.
“Сьогодні відбувається дуже несправедлива ситуація, коли росія руйнує українські міста і села, а за їх відновлення сплачують наші партнери: американські та європейські платники податків. російська федерація має заплатити за всі свої злочини, які вона коїть на нашій території, своїми коштами”, - сказав мер Олександр Сєнкевич.
Першим кроком реалізації проєкту буде формування робочої групи та визначення обсягу шкоди, що завдана Миколаївській міській громаді. Далі – подання до Служби безпеки України для отримання статусу потерпілого для громади в межах кримінальних проваджень за фактом розв'язування і ведення рф агресивної війни та вчинення воєнних злочинів, наступним кроком стане проведення експертиз та оцінки, подання позовів до українських судів та виконання таких рішень в Україні та закордоном.
У команди проєкту є дієва юридична методика, яка дозволяє не просто домогтися рішення суду проти російської федерації, але й отримати відшкодування коштом майна її пособників — фізичних та юридичних осіб, які сприяють російській агресії.
“Вже є перше рішення проти рф, яке виконане в Нідерландах. До речі, стягнення коштів відбувається коштом “Газпрому”, як російської державної компанії. Це перший кейс, він реалізований на підставі рішення Господарського суду Запорізької області. І я знаю, що ваша громада спроможна забрати в окупантів та їх пособників, все майно, що їм належить і в Україні, і закордоном, для того щоб відновити добробут вашої громади”, - розповіла Наталія Целовальніченко.
Адвокатка додала, що наразі завдяки співпраці з Офісом Генерального прокурора та Службою безпеки України 17 територіальних громад з різних регіонів України, отримали статус потерпілого та виконують подальші дії для формування свого права вимоги проти рф та її пособників.
“Наразі, ми будемо збирати та централізувати всі документи в належній формі для фіксації та обґрунтування обсягів завданої шкоди громаді. Адже це буде основним доказом на суді. Далі будемо подавати клопотання про отримання статусу потерпілого від збройної агресії рф і готувати документи до суду”, - пояснив Євген Юзвак.
Адвокати за проєктом “Юридичні Сили України” працюють на захист громади не за рахунок міського бюджету, така робота для громади є безоплатною. Кошти за свої послуги організація стягне додатково з російської федерації та її пособників.
Ця зустріч стала початком важливого юридичного шляху для відновлення справедливості та добробуту громади.