28 Июл, 16:45
У п'ятницю, 28 липня, в облдержадміністрації відбулася робоча зустріч, за участі заступника голови Миколаївської ОДА Олександра Кушніра, директора Департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Дениса Гутенка, з керівництвом Офісу реформ адміністративних послуг з представниками об’єднаних територіальних громад Миколаївщини. Про це повідомили в ОДА.
Зустріч з представниками ОТГ відбулася у рамках децентралізації адміністративних послуг, підвищення їх якості, а також подальшого розвитку мережі центрів надання адмінпослуг в Україні.
Експерти Офісу реформ адмінпослуг відзначили, що реформа децентралізації дозволяє надавати адмінпослуги населенню не лише у містах, а й у селах. Також спеціалісти акцентували, що є необхідність співставставлення розміщення населення по території з тими центрами об’єднання громад, які вже склалися або заплановані.
Експерти звернули увагу на те, що ЦНАПи області надають достатньо великий спектр послуг для потреб населення. І зазначили, що головна мета – це розвиток переліку послуг та їх якості у тих центрах, які вже створені, і звісно, побудова нових. Також голів ОТГ проінформували, що майбутні центри надання адміністративних послуг матимуть свої рівні. Додатково передбачені відокремлені робочі місця адміністраторів ЦНАП, які передбачені для тих населених пунктів, які знаходяться на великій відстані від ЦНАПів. Крім того, планується підвищення якості надання самих послуг та ефективності робочих процесів.
Заступник голови Миколаївської ОДА Олександр Кушнір акцентував, що одне із завдань, яке ставить голова облдержадміністрації Олексій Савченко – це створення доступності та якості послуг, яких потребує населення Миколаївщини. «Ми максимально стараємося оптимізувати роботу ЦНАПів. І відійти від паперового документообігу, створити його електронний реєстр. Є речі, які треба спрощувати. Миколаївщина, певно, перша область, яка, вигравши конкурс ДФРР «Електронна Миколаївщина», дозволить всім органам виконавчої влади перейти на систему електронного урядування», - зазначив Олександр Кушнір.
Експерти Офісу реформ відзначили позитивну роботу Єдиного регіонального порталу адмінпослуг Миколаївської області.
Учасники обговорили важливість наявного переліку послуг у ЦНАПах та їх поширення, а також створення нових центрів для зручності отримання сільським населенням необхідних послуг.
Зазначимо, що на сьогодні у Миколаївській області створено та повноцінно працюють у районах та містах області 24 ЦНАПи – 5 міських та 19 районних. Безпосередньо у центрах забезпечено прийом суб’єктів звернення з таких питань як: державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;державна реєстрація речових прав на нерухоме майно;державна реєстрація громадського об`єднання, творчої/професійної спілки, політичної партії, третейського суду, організації роботодавців, друкованого засобу масової інформації з місцевою сферою розповсюдження;реєстрація місця проживання фізичних осіб (в містах обласного значення);отримання дозволу на спеціальне водокористування;оформлення земельної ділянки та отримання державного акта на землю;отримання дозволу на виконання будівельних робіт щодо об’єктів які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) наслідками;отримання сертифіката у разі прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) наслідками;реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам чинного законодавства з охорони праці та з питань пожежної та екологічної безпеки, вимогам у будівельній сфері тощо.