Миколаївський художній драматичний театр відзначає 101 річницю

Миколаївський художній драматичний театр відзначає 101 річницю

Миколаївський академічний художній драматичний театр першого грудня 2023 року відзначає 101 річницю. У 1881 році міщанин Карл Монте побудував першу в місті театральну будівлю. Її спорудили фасадом на вулицю Різдвяну. Протягом ста років ця будівля бачила сотні вистав та десятки фестивалів.

Про створення театру, перші вистави та плани на майбутнє — читайте у матеріалі Суспільного.

Директор Миколаївського академічного художнього драматичного театру Артем Свистун розповідає про історію створення театру.

"Миколаїв — місто театральне і тому з‘явилася така унікальна будівля Карла Монте, яку він побудував у 1881 році. З 1922 року миколаївський театр під назвою "Шахтарка Донбасу" курсував зі своїми виставами як найсерйозніший театр російської драми, й до 2022 року репертуар був відповідним. З лютого 2022 року принципово колектив змінив назву і ставить репертуар української драматургії, сучасних українських авторів", — розповідає Артем Свистун.

Історія театру дуже широка, дуже потужна, і наразі театр святкує 101-шу річницю, саме створення художнього драматичного театру.

Артем Свистун каже, перші вистави у стінах театру були українською мовою

"Зараз ми поновлюємо нашу історію, ми відроджуємо традиції, ставимо українську класику, ставимо сучасні обробки та робимо вистави, які дуже актуальні на сьогодення", — говорить директор театру.

На початку повномасштабного вторгнення, під час окупації Херсона, Миколаївський академічний художній драматичний театр підписав творчий меморандум з іншими театрами України, зокрема півдня країни.

"Коли херсонці перебували в окупації, ми щиро прийняли їх в стінах нашого театру, на гастрольні виступи ми зробили певні творчі меморандуми", — додає директор.

Миколаївський академічний художній драматичний театр зазнав руйнувань під час обстрілів міста, попри це, керівництво та колектив працюють над повним його відновленням.

Катерина Богданова — артистка театру з 24-річним стажем розповідає, працювала у різних театрах, але все ж повернулася до Миколаєва

"По-перше, я дуже люблю це місто, я не місцева, я навчалася в Миколаєві й залишилася, по-друге, я дуже люблю цей театр. Не дуже театр від театру відрізняється. Ті самі проблеми, але це мій перший театр, моя любов", — говорить Катерина Богданова.

Каже, за час її роботи репертуар дещо змінився

"Як і усіх театрах, є касові вистави, які потрібні глядачу, щоб розважитися – це комедії, є серйозний репертуар. Якось був період, коли колишній керівник сказав, що "все, досить з нас вже драм", хоча ми драматичний театр, він оголосив "рік комедії" і ми наставили комедії", — говорить Катерина. - Якийсь час були вистави, коли я прийшла в театр, така криза була в житті суспільства і в масових виставах, де був залучений весь колектив, то нас на сцені було більше, ніж глядачів в залі".

Директор Артем Свистун додає, на 2024 рік заплановано 14 прем'єр.

"Ми готуємо традиційний вертеп український, ми готуємо на різдвяний цикл вечорниці, а також великі полотна на наступний рік комедійної творчості, щоб трішки розрадити наших людей", — зазначає директор театру.