Позитивно-суб'єктивні підсумки 2018-го року та побажання на 2019-ий рік

Вже декілька років журнал NL, як і інші ЗМІ, робить підсумки днів, що минають. Не став виключенням й 2018-ий рік. Цього разу, опускаючи весь негатив та трагічні події, редакція обрала події, які, на її думку, увійшли в історію цього року. У свою чергу, я й для себе виокремила деякі саме позитивні події та процеси, якими жила Миколаївщина.

По-перше, це хайп навколо «Конана» та Дикого Саду. З серпня це була топ-тема переважної більшості миколаївських медіа. Підхопили це й пропагандистські російські канали та всеукраїнські ЗМІ. Скільки працюю в миколаївський журналістиці, не пам'ятаю такої шаленої уваги до городища. З рештою це вилилося в те, що пам'ятка архітектури з «дикої» перевтілилася на охайне місце з охороною, благоустроєм та освітленням. Але й після цього кількість згадок про городище не зменшилась, що насправді дуже тішить. Хочу, аби й в 2019-му році цей хайп не закінчувався, щоб Дикий Сад став комунальним музеєм, радував новими знахідками та й почав приносити прибуток місту. Цікаве й те, що стрімінговий сервіс Amazon Prime має намір зняти серіал про Конана-варвара, практично «дослівно» екранізуючи оригінальні романи Роберта Говарда. Разом із серіалом за «Володарем перснів», права на який раніше викупив Amazon, нова екранізація «Конана» може стати заміною «Грі престолів», яка незабаром покине екрани. Тож цікавість до «варвара» по всьому світу буде лише зростати, а це, як на мене, шикарний шанс для розвитку туристичного Миколаєва.

Звісно, серед позитиву цього року не можна не згадати перемоги наших спортсменів. Не тільки медалі паралімпійця Ярового та олімпійця Абраменко, а й те, що під керівництвом миколаївського тренера плавці збірної України завоювали 6 медалей на «Іграх нескорених». Заявили про Миколаїв в позитивному ключі й бійці легендарної 79-ки, які виграли міжнародні змагання Military Camp. Яскраво, в медійному плані, себе показав себе і миколаївський «Король Десертів» та 66-річна модель з села поблизу Миколаєва, яка потрапила в ТОП-100 надихаючих жінок світу.

Відмічу й те, як з початку 2018-го року зріс рівень організації свят в місті. Це не тільки масштабні Новорічно-Різдвяні свята та День міста. Мені найбільше запам'ятався День Захисника України та День морської Піхоти України. На Соборній площі відбувся ефектний марш, а Олександр Пономарьов заспівав Гімн України з сотнями городян. Саме з виконання Гімну й розпочався 2019-ий рік для сотні миколаївців, які зустріли новий оберт Землі навколо сонця на площі Соборній.

Ще однією масштабною та позитивною подією є те, що нарешті, після тривалої перерви запрацював Миколаївський міжнародний аеропорт. Попри потужну медійну та «фейсбучно-експертну» дискредитацію процесів навколо відродження підприємства, саме в останні дні 2018-го року були здійснені перші польоти в Київ та Шарм-еш-Шейх.

Ну, а ще в місті за місяць до Нового року була організована масштабна конференція для підприємців з ТОП-спікерами, а вже «під ялиночку» десятки підприємців об'єдналися в платформу задля розвитку Миколаєва - «Мрій.Дій».  

Очевидно, що 2019-ий рік буде важким, а в багатьох сенсах й вирішальним. Величезну роль в політичних та суспільних процесах, як і завжди будуть відігравати звісно ж медіа. Особливо напередодні та під час виборів. Мабуть, усі погодяться з тим, що справи в Україні м'яко кажучи, ну дуже непрості: складна економічна ситуація, повальна корупція, йде війна та зруйнована інфраструктура. Тому не дивно, що інформаційні приводи пов'язані саме з цими аспектами та саме вони виходять на перший план, випереджаючи так звані «позитивні» новини. Саме тому, я бажаю всім колегам та читачам критично мислити, і перестати розподіляти новини на «хороші» та «погані». Хочу, щоб 2019 рік став роком ПОТРІБНИХ та ВІДПОВІДАЛЬНИХ новин.

Що стосується саме мене, то мій професійний рік закінчився тим, що світ побачив 34 номер глянцевого журналу NL з мегапозитивною людиною та обкладинці. Успішний шоумен-максималіст DZIDZIO в інтерв'ю розповів про своє ставлення до політики, про те, де черпає сили, щоб завжди бути «енерджайзером», і чому дітям потрібно розповідати про секс. Буквально на наступний день після виходу журналу, на артиста було скоєно напад, а вітав він своїх фанатів з Новим Роком з лікарняного ліжка. Тож, скільки б не бажали тобі в новому році успіху та щастя, без здоров'я та безпеки нікуди. Саме цього я тобі й бажаю. Ну, а ще, миру, не тільки в Україні, але, перш за все, в твоєму серці. У світі постійної «зради», негативу і інтриг зберегати мир та спокій дуже складно, знаю. Тому будь вище всього неспокою, що тебе оточує, і всі 365 днів 2019-го року працюй над тим, щоб стати кращою версією себе. Став цілі і досягай їх. Надихайся і надихай. Будь!

Ну, а для тих, хто може ще не читав новий номер журналу NikLife - саме час. На сторінках журналу ти знайдеш не тільки ідеї стартапів, на яких можна заробити в 2019-му, а й поради, як надати своєму тілу бажаних форм та ще багато чого цікавого.

З новим Роком! Думай головою, йди за покликом серця та формуй навички критичного мислення.

фото: niklife, news.pn, denis.sisin