23 Сен, 18:14
19-20 вересня група фахівців з Миколаївщини взяла участь у засіданні круглого столу в м. Києві на тему: «Організація виявлення, обстеження, спостереження та лікування осіб з контакту з хворим на туберкульоз».
Захід організувала міжнародна організація РАТН (Програма оптимальних технологій в сфері медицини) за участі представників ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» та кафедри пульмонології і фтизіатрії Київського медичного університету ім. Богомольця.
У засіданні круглого столу взяли участь фахівці фтизіатричної служби, первинної ланки та обласних лабораторних центрів МОЗ України з Миколаївської, Полтавської, Харківської та Львівської областей, де реалізується проект міжнародної технічної допомоги «Виклик туберкульозу».
Миколаївщину представили обласний фтизіатр Євгенія Баненкова, керівник відділу моніторингу і оцінки обласного протитуберкульозного диспансеру Ігор Поляков, завідувач відділом особливо небезпечних хвороб обласного лабораторного центру Наталя Ігнатенкова, райфтизіатр Вітовської ЦРЛ Людмила Піхтерева, райфтизіатр Миколаївської ЦРЛ Людмила Новокшанова, завідувач амбулаторією загальної практики-сімейної медицини Новоодеського районного ЦПМСД Олександр Драйчик.
Відкрила засідання заступник генерального директора Центру громадського здоров’я з питань туберкульозу Яна Терлєєва. У ході круглого столу обговорені проблемні питання організації виявлення, обстеження, спостереження та лікування осіб з контакту з хворим на туберкульоз у закладах І-ІІІ рівнів надання медичної допомоги пілотних регіонів. Розглянуті епідеміологічні підвалини організації протиепідемічних заходів у вогнищах туберкульозу, міжнародні рекомендації з визначення та відстеження контактних з хворим на туберкульоз запропоновані ВООЗ, вимоги діючих нормативних документів в Україні, процедура звітності та моніторингу.
Учасники круглого столу від кожного регіону надали свої пропозиції до проектів нормативних документів: «Алгоритм виявлення, обстеження, спостереження та лікування осіб з контакту з хворим на туберкульоз» і «Рекомендації з організації роботи з особами, які мали контакт з хворим на туберкульоз», що розроблялись під час реалізації проекту «Виклик туберкульозу» та найближчим часом будуть затверджені на державному рівні.