На Миколаївщині визначили кращих знавців музейної справи

16-17 березня на базі Миколаївського обласного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді відбувся обласний конкурс юних екскурсоводів «Музейна скарбниця Миколаївщини». У конкурсі взяли участь юні екскурсоводи-краєзнавці з Снігурівського (Нововасилівка, Кобзарці, Юріївка, Олександрівка та Горохівка), Миколаївського (Крива Балка, Зелений Яр та Ковалівка), Вознесенського (Новогригорівка), Вітовського (Грейгово, Первомайське ), Новобузького (с Вільне Запоріжжя та м. Новий Буг), Єланецького (Калинівка) районів, міст Миколаєва (МОЦТКЕ УМ, Миколаївських ЗОШ І-ІІІ ст. №№ 32, 43, Миколаївської гімназії № 4, Міської станції юних натуралістів), Южноукраїнська, Баштанки, Вознесенська, Первомайська, а також, Березанської ОТГ, Коблівської ОТГ (Рибаківський ЗЗСО) та Веселинівської ОТГ (Веселинівський БДТ).

Так, першим етапом був «Конкурс знавців музейної справи», який передбачав виконання вправ з ведення документації музею. Учасники повинні були правильно заповнити музейні інвентарні картки для двох запропонованих організатором предметів. Далі відбувся конкурс-експромт, який передбачає складання тексту екскурсії за визначеним жеребкуванням набором експонатів. Учасники презентували розроблену ними екскурсію за змодельованим фрагментом експозиції та з урахуванням специфіки екскурсійної групи (за віком, професією тощо).

На другому етапі юні екскурсоводи мали змогу показати свої знання в інтелектуальному конкурсі «Музейний тріатлон», де перемогу здобули Соловйов Віталій та Гамуга Віктор з команди Березанської ЗОШ І-ІІІ ст. Березанської районної ради.

За підсумками двох днів конкурсу І місце посіли Гембержевська Дар'я, Запорожець Дмитро команда МОЦТКЕ УМ, ІІ місце вибороли  Слюсар Вадим та Цехмайструк Юлія, команда Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 43 імені К.Ф. Ольшанського, та ІІІ місце за Кіпень Іриною та Турович Софією з команди Кривобалківської ЗОШ І-ІІІ ст. Миколаївської районної ради. Всі переможці обласного конкурсу юних екскурсоводів «Музейна скарбниця Миколаївщини» отримали грамоти та цінні подарунки, а учасники – сертифікати, що підтверджують їх участь в заході.