На Миколаївщині введено в експлуатацію шосту чергу Очаківської ВЕС – «Вітряний парк Причорноморський»

Це перший вітряний парк в Україні, який отримав 10-відсотковий бонус до «зеленого тарифу» за використання обладнання українського виробництва. Сьогодні в процесі виробництва вітротурбін задіяні шість найбільших в Україні машинобудівних заводів, таких як Краматорський завод важкого верстатобудування, ПАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», ПАТ «Енергомашспецсталь» та інші. Про це інформує прес-служба Миколаївської ОДА.

Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко зазначив, що це яскравий показник того, що країна розбудовується: «Краматорські заводи, які розташовані в прифронтовій зоні – працюють, виробляють високоякісну продукцію, яка не гірша за західні аналоги, - сказав Олексій Савченко. - Сьогодні я хочу подякувати працівникам Краматорських заводів за те, що саме вони, в важкі часи, своєю працею допомагають розбудовувати Україну. Тому що за альтернативною енергетикою – наше майбутнє», - підкреслив очільник області.

Рішення про встановлення 10% надбавки до «зеленого тарифу» 7 листопада цього року прийняла Національна комісія, що здійснює регулювання  у сферах енергетики і комунальних послуг. «Показовим є те, що дане рішення є не тільки першим, а поки єдиним з максимальним рівнем надбавки при використанні українського обладнання, - підкреслив директор компанії «Вітряні парки України» Владислав Єременко. – І воно створює реальні стимули для розвитку національної вітроенергетичної промисловості та створення нових робочих місць», - сказав він.

Вітропарк «Причорноморський» складається з двох вітротурбін одиничною потужністю 2,5 МВт і однієї – 3 МВт. Розташований в с.Дмитровка, Очаківського району.