Заступника начальника ГУ Держпродспоживслужби в області, підозрюваного в отриманні хабара, взято під варту

У Центральному районному суді м.Миколаєва, під головуванням слідчого судді Галини Подзігун, розглянуто клопотання слідчого про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою заступнику начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, підозрюваному у вчиненні кримінального правопорушення за ч.3 ст.368 КК України.

За версією органу досудового слідства, посадовець у змові зі співробітником структурного підрозділу управління отримав від суб’єкта господарювання неправомірну вигоду у сумі 1 700 доларів США за сприяння в оформленні та видачі дозвільних документів для переміщення понад 1,5 тисяч голів великої рогатої худоби за межі України та не створення перешкод у такій діяльності.

Прокурор клопотання підтримав, зазначивши у якості ризиків можливість переховуватись від органів досудового слідства та суду, впливати на свідків та підозрюваних, знищити чи спотворити речі або документи, які мають значення для встановлення обставин кримінального провадження, вчинити інше кримінальне правопорушення.

Підозрюваний свою вину не визнавав, його захисник просив відмовити у задоволенні клопотання, наполягаючи на необґрунтованості підозри.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшла висновку, що воно підлягає задоволенню. Оскільки підозра на даний момент є обґрунтованою, що підтверджується протоколами щодо зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж у ході негласних слідчих (розшукових) дій, протоколами оглядів, допиту свідків та іншими матеріалами кримінального провадження.

Окрім цього, з урахуванням тяжкості покарання, що загрожує підозрюваному та його майновому стану існує суттєва ймовірність переховування від органів досудового слідства та суду.

Також, існують ризики знищення матеріалів, що мають значення для розслідування даного кримінального провадження та впливу на свідків і потерпілих, оскільки підозрюваний дотепер є заступником начальника ГУ Держпродспоживслужби в області.

Слідчий суддя вважає доведеним існування ризиків того, що підозрюваний продовжить вчиняти кримінальні правопорушення або перешкоджатиме слідству іншим чином, що підтверджується ігноруванням підозрюваним запитів органу досудового розслідування у рамках зазначеного кримінального провадження, а також надання відповідей, які не відповідають фактичним обставинам справи.

З огляду на це, посадовцю обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою до 17.02.2017 року з можливістю внесення застави у сумі 5 млн гривень.


Прес-служба Центрального районного суду м.Миколаєва