27 Июн, 10:11
В рамках року освіти, оголошеного головою Миколаївської ОДА Олексієм Савченком, в області триває всебічна підготовка до початку нового навчального року. Серед іншого значна увага приділяється підготовці вчителів, зокрема підвищенню кваліфікації педагогів відповідно до концепції «Нової української школи».
«Сьогодні ми реалізуємо ряд важливих реформ, серед яких на перших місцях саме реформа освіти. З нового навчального року в області діятимуть 16 опорних шкіл та 17 інклюзивно-ресурсних центрів. На забезпечення освітньої реформи вже залучено та розподілено поміж районами достатньо великі кошти. Але що таке «Нова українська школа»? Це не тільки парти, дошки, комп’ютери. Перш за все, це вчителі, які мають необхідні знання, вміння та навички. Це талановиті педагоги, які не просто «вчать» або «викладають» – вони навчають. Саме тому окрім оновлення матеріально-технічної бази ми допомагаємо вчителям освоювати нові методики, нові стандарти. Адже вони мають усвідомити головне – сьогоднішні школярі – це майбутнє нашої нації», - зазначає голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко.
З 18 по 22 червня на Миколаївщині відбувся всеукраїнський навчальний семінар для вчителів початкових класів - «Літня школа вчителя». У форматі інтерактиву учасники семінару навчались використовувати сучасні практики, технології, методики та форми роботи на засадах інноваційних освітніх підходів.
Крім того, було проведено навчання і для вчителів фізичної культури, які працюватимуть із першокласниками у 2018–2019 навчальному році на засадах Концепції «Нова українська школа». За чотири дні вчителі фізичної культури, працюючи в групах, виконували різноманітні завдання у контексті інтегрованого навчання, вчилися правильно формувати міжпредметні компетенції на уроках фізичної культури та планувати фізичне навантаження для досягнення очікуваних результатів у здоров’язбережувальній освітній галузі.
З 23 до 25 червня в рамках «Літньої школи вчителів» проведено обласний методичний актив «Готуємось до роботи в Новій українській школі: від теорії до практики».
Під час Методичного активу розглянуто такі питання:
- аналіз діяльності психологічної служби Миколаївської області у 2017–2018 н. р.: кадрове забезпечення, іміджева діяльність, упровадження інноваційних технологій у процес психологічного супроводу та стан упровадження превентивних програм;
- нейропсихологічний підхід у корекційній діяльності практичного психолога;
- використання інтерактивних настільних ігор у профілактичній діяльності фахівців психологічної служби;
- співпраця вчителів початкової школи з практичним психологом і соціальним педагогом в умовах Нової української школи;
- використання Лего-технологій у розвивальній діяльності практичного психолога;
- відпрацювання психологічного інструментарію для формування толерантного середовища в інклюзивних групах і класах;
- визначення пріоритетних напрямів психологічного супроводу учасників освітнього процесу у 2018–2019 н. р. для розгляду на серпневих конференціях;
У ході Методичного активу фахівцям психологічної служби презентовано Новий освітній простір Миколаївщини, розкрито роль та місце психолога в реалізації завдань Нової української школи.