Миколаївців навчали як не потрапити у пастку торгівців людьми

У понеділок, 30 липня, в Миколаєві відбулась щорічна акція, присвячена Всесвітньому дню протидії торгівлі людьми. Цього року організатори акції, департамент соціального захисту населення Миколаївської ОДА, громадська організація «Любисток» за ініціативи ініціативи Міністерства соціальної політики України у співпраці з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні та Координатором проектів ОБСЄ в Україні, запропонували городянам пройти «квест» «Лабіринт можливостей».

Гра наочно показує, які небезпеки чекають на людину при поїздці за кордон, чого і кого потрібно остерігатися та які дії необхідно вжити і куди звернутись, щоб не потрапити у пастку торгівців людьми.

Першими серед присутніх «квест» пройшли заступник голови облдержадміністрації Євген Шевченко та директор департаменту соцзахисту ОДА Оксана Єльчієва.

«На жаль, на сьогоднішній день за 7 місяців цього року на Миколаївщині від торгівлі людьми постраждало 14 осіб. І хоча це один з найнижчих показників по Україні, це все одно багато. Миколаївська облдержадміністрація у співпраці з правоохоронцями і громадськими організаціями робить все, щоб протистояти цьому явищу. І першим, найважливішим, є проінформованість. Саме інформування першочергова мета сьогоднішньої акції. Я сподіваюсь і закликаю всіх миколаївців і гостей міста – долучайтесь, адже будь-яка інформація може колись допомогти у скрутній ситуації», - прокоментував Євген Шевченко.

Довідково.

Якщо Ви або Ваші знайомі вирішили поїхати за кордон, пам'ятайте наступні рекомендації:

1. Ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документи крім офіційних службовців! Завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі. Це врятує Вас від боргової кабали та стане на перешкоді торгівцям людьми використати Ваші документи для вчинення інших злочинів.

2. Обов'язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. В разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну.

3. Ви можете отримати додаткову інформацію, зателефонувавши до громадських організацій, що протидіють торгівлі людьми в Україні.

4. Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах свою довірену особу, члена сім'ї чи близьку людину. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Таку інформацію можна перевірити в Державному центрі зайнятості Міністерства соціальної політики України.

5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.

6. Якщо Ви їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дає права на роботу. Ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни.

7. Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну.

8. Залиште своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: внутрішнього паспорту України, закордонного паспорту, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж, повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.

Миклаївська ОДА