У Миколаєві триває робота над вдосконаленням порядку надання адміністративних послуг для громадян

В мерії за участі міського голови Олександра Сєнкевича відбулася зустріч представників громадських рад з міськими службами стосовно перегляду порядку надання адміністративних послуг для громадян.

Зазначимо, на виконання доручення міського голови, у мерії триває робота над розробкою нового, актуального порядку надання сервісних послуг, який буде відповідати чинному законодавству та  потребам містян.

Розпочинаючи зустріч, Олександр Сєнкевич відзначив важливу роль громадських рад у вирішенні важливого для всіх миколаївців питання.

- Одним з головних завдань міської влади є підвищення рівня якості надання адміністративних послуг. Усі сервіси мають бути максимально простими, зрозумілими для людей, та надаватися швидко, без бюрократії. Прозорість та публічність повинні стати основними критеріями в роботі міських служб - на цьому я неодноразово наголошував у спілкуванні з керівниками структурних підрозділів міської ради.

Мер підкреслив: “результат зустрічі - це не просто обговорення, а чіткі пропозиції та конструктивна робота над удосконаленням системи надання послуг”. Так, міський голова поінформував про конкретні кроки, зроблені  у цьому напрямку.

- Я підписав відповідне доручення, щоб наочно показати, що і як наразі відбувається. По-перше, повинні бути підготовлені зрозумілі графічні схеми існуючих на сьогодні порядків надання адміністративних послуг. Вони будуть оприлюднені при проведенні публічного обговорення з залученням депутатів міської ради та громадськості. Спрощення деяких процедур викликає у певних депутатів питання, тому вважаю, що ми маємо пояснювати доцільність усіх наших рішень відкрито, щоб не було зайвих сумнівів.

За результатами перегляду доручено підготувати відповідні зміни до нормативних актів, інформаційних і технологічних карток адміністративних послуг, їх  приводять їх у відповідність до законодавства.

При нагоді міський голова поставив завдання перед керівником департаменту з надання адміністративних послуг Дмитру Лазарєву: опрацювати питання щодо процедури отримання погоджень в ЦНАПі для підприємств, відповідальних за утримання оглядових колодязів інженерних мереж.

- В місті почастішали випадки, коли громадяни падають у відкриті оглядові колодязі. Міські служби проводять обстеження мереж, отримують інформацію, що колодязь належить приватним особам, наприклад, Укртелекому. Тож міська влада активізувала роботу щодо виявлення осіб, відповідальних за утримання інженерних мереж, щоб чітко контролювати дотримання Правил благоустрою. Нещодавно ми презентували геоінформаційну систему - містобудівний кадастр, зробили топографічну зйомку. Таким чином ми зможемо в онлайн режимі отримати інформацію про те, кому належить земельна ділянка, будівля або рекламна конструкція. Наступного року ми плануємо вдосконалити цю онлайн платформу та доповнити її новими даними. Планується нанести на карту інформацію про розташування інженерних мереж водо-, газо- та електропостачання. Це дійсно важлива робота, яка принесе користь громаді, - зазначив Олександр Сєнкевич.

Також за ініціативи керівника міста у ЦНАПі буде проведено антикорупційну експертизу існуючої процедури надання адміністративних послуг.

- Куди йти громадянину, щоб отримати довідку чи будь-який документ? Сьогодні не всі миколаївці це розуміють. Якби був офіційно затверджений чіткий прозорий перелік адміністративних послуг, які надаються через центри надання адміністративних послуг, то всі дороги вели б виключно до ЦНАПів. Відкритість і прозорість влади – головні чинники запобігання корупції, - резюмував міський голова.

Представник Громадської ради при Державній регуляторній службі України Валерій Вєтров зазначив, що представники робочої групи провели змістовну роботу щодо перегляду нормативних актів, прийнятих Миколаївською міською радою, виконавчим комітетом Миколаївської міської ради, міським головою щодо надання адміністративних послуг на відповідність Закону України «Про адміністративні послуги». Експертною групою розроблено детальний перелік питань, що впливають на якість надання адміністративних послуг населенню.

Голова Експертно-громадської ради виконавчого комітету міської ради Артем Ващиленко підкреслив, що створення нового переліку адміністративних послуг - складна та кропітка робота, де слід врахувати думку всіх зацікавлених сторін. 

Під час зустрічі присутні також озвучили інші проблемні питання, серед яких: якість надання послуг. Окреслено можливі заходи, що допоможуть вирішити актуальні проблеми у цьому напрямку.

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови