У 2016 році на Миколаївщині до відповідальності притягнуто понад 400 службових осіб пенітенціарної служби та поліції

Стан додержання законів та прав в’язнів, у тому числі щодо запобігання фактам катування та іншого жорстокого поводження з ними, у контексті вимог, що висуває Генеральний прокурор України Юрій Луценко, перебуває на постійному контролі регіональної прокуратури та особисто прокурора області Т. Дунаса. 

З цього приводу налагоджено тісну та ефективну співпрацю з представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Миколаївській області, із ним проведено робочу зустріч, запрошено до участі у навчально-методичному семінарі.

Керівництвом прокуратури області запроваджено практику раптових перевірок місць несвободи пенітенціарної служби та поліції області. Зокрема, поточного року лише апаратом прокуратури області, за результатами раптових перевірок усіх без виключення установ пенітенціарної служби області з дисциплінарних ізоляторів установ звільнено п’ятьох засуджених.

Також, з метою дотримання конституційних прав засуджених осіб прокурором області Т. Дунасом та заступником прокурора області А. Жмурою проведено 7 особистих прийомів, на яких прийнято понад 30 в’язнів.

Окрім того, представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під час відвідування у серпні 2016 року Миколаївського слідчого ізолятора також відмічено про суттєве покращення умов тримання осіб у вказаній установі.

Вжиті заходи сприяли тому, що в місцях несвободи області не допущено надзвичайних подій (захвату заручників, масових заворушень, навмисних вбивств) та скоєння в’язнями тяжких злочинів.

Окрім того, вжиті координаційні заходи сприяли зменшенню рецидивної злочинності серед осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі на 12 % (з 60 в 2015 році до 53 в 2016 році).

За втручання органів прокуратури області розшукано 3 осіб засуджених до позбавлення волі, які ухилялися від призначеного судом покарання. Вказаних осіб доставлено до Миколаївського СІЗО для подальшого відбування призначених судом покарань.

Розпочато досудове розслідування по 22 фактам вчинення службовими особами кримінально-виконавчої та державної виконавчої служби злочинів, передбачених ст.ст. 140, 141, 163, 190, 191, 212-1, 307, 358, 365, 366, 367, 368, 388, 390 КК України. За результатами судового розгляду засуджено  чотирьох службових осіб.

За вчинення корупційного правопорушення притягнуто до адміністративної відповідальності співробітника Вознесенської виправної колонії.

Завдяки вжитими органами прокуратури області заходами, відділами державної виконавчої служби області активізовано діяльність по реалізації конфіскованого майна за вироками судів у кримінальних провадженнях.

Так, минулого року від реалізації конфіскованого майна надійшло 23318 грн., що у двічі більше ніж за 2015 рік (10265 грн.). Досягнуто зменшення заборгованості по виконавчих листах, у тому числі аліментах, на 260 тис. грн.

Окрема увага приділялася виявленню фактів недодержання посадовими особами органів поліції вимог національного законодавства про адміністративні правопорушення при застосуванні заходів примусового впливу, у тому числі адміністративному затриманні. Внесено 67 актів прокурорського реагування, до відповідальності притягнуто 51 особу.

Загалом, упродовж 2016 року органами прокуратури Миколаївської області під час здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших примусових заходів внесено 348 документів реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 436 службових осіб пенітенціарної служби та органів поліції. Звільнено за ініціативою прокурора десятьох незаконно утримуваних осіб.

Прес-служба прокуратури Миколаївської області