Порошенко: Маємо продемонструвати набагато більшу відкритість, діалог та зміни

Президент України Петро Порошенко зазначає, що за результатами першого туру президентських перегонів почув потужний меседж від українських громадян та зробив висновки з нього.

«На виборах в першому турі 31 березня 2019 року я почув і інші сигнали і повідомлення від суспільства - люди незадоволені. Люди незадоволені тому, що реформи рухаються надто повільно, рівень життя є таким, який не задовольняє абсолютно більшу частину українських громадян. Не подолана корупція, важко знайти справедливість у судовій гілці влади. І люди мають на це право», - сказав він у програмі «Свобода слова».

Претензії людей до влади Глава держави вважає абсолютно об’єктивними. «І тому я дякую кожному з понад трьох мільйонів громадян, хто проголосував за мене в першому турі. І розумію, і дякую за те повідомлення, яке було надіслано владі як робити – змінюйтеся, бо в такому форматі ми не збираємося далі це терпіти», - сказав Петро Порошенко.

«Друзі, по-перше я дякую вам за це. Бо це був дуже сильний меседж, дуже сильне повідомлення, яке мотивує владу змінюватися. І для мене це був, можливо, найболючіший, але надважливий урок, який я виніс з першого туру виборів», - додав він.

«Ми маємо змінити кадрову політику. Ми маємо продемонструвати набагато більшу відкритість, діалог – починаючи з громадського суспільства і активістів, і завершуючи розумінням проблем простого громадянина. І вжити низку заходів, які б допомогли людям знайти ті відповіді, які їх задовольняють. І саме це було те, що в першу чергу я почув як висновок з першого туру виборів», - підкреслив Президент.

Водночас Глава держави підкреслив, що останні п’ять років були найважливішими у його житті і точно найважчими, адже «за ці п’ять років вдалося зробити дуже багато».

«По-перше, за ці п’ять років Україна точно набагато сильніша, ніж п’ять років тому, і можливо найсильніша за всю свою історію. Вона має гаранта своєї незалежності і суверенітету – Збройні Сили, армію, яка є однією з найефективніших в Європі. Проведено низку важливих реформ, починаючи від безвізу, де Європа просто відкрила для українських громадян (в’їзд - ред.) і завершуючи Угодою про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС. Зроблено величезні кроки і в освітній реформі – нова українська школа. Децентралізація. Просунулася медична реформа. Зроблено низку кроків по реформі системи державних закупівель», - нагадав Петро Порошенко, зауваживши, що перелік можна ще дуже довго продовжувати.

«Реформи є успішними. Ключова позиція, що внесені зміни до Конституції і визначений напрямок, яким має рухатися Україна. І цей напрямок – це повернення України в родину європейських народів, де є кінцевою метою членство в ЄС. А це є верховенство права, це є демократія, це є свобода, це є врешті-решт рівень життя людей. Це той напрямок, куди ми маємо йти. І я, як лідер держави, намагався все зробити для того, щоб ми рухалися в цьому напрямку і пішли якомога далі від російської окупації, від російської агресії, від ризиків для прав і свобод громадян», - заявив Президент.

Він вкотре підкреслив, що кроки щодо євроатлантичної інтеграції є надважливими, адже після анексії Криму і агресії Росії проти нашої держави на сході, Північноатлантичний альянс залишився єдиним існуючий в світі механізмом захисту. «За 70 років існування НАТО ніхто не порушив кордону жодної країни-члена НАТО», - констатував Петро Порошенко.