На Миколаївщині прокурори виявили порушення обмежень, встановлених засудженим щодо виїзду за межі України

На виконання доручення прокурора області Тараса Дунаса проведено перевірку додержання вимог кримінально-виконавчого законодавства при виконанні кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, щодо забезпечення погодження виїздів засуджених за межі України у діяльності відділів пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.

У Миколаївській області станом на 01.03.2017 в уповноважених органах з питань пробації на обліку перебувало 29 осіб, засуджених до виправних робіт та 67 осіб, засуджених до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, яким відповідно до вимог Кримінально-виконавчого кодексу України встановлено заборону виїжджати за межі України без дозволу цього органу.

Перевіркою встановлено, що 8 осіб, які перебували та перебувають на обліку відділів пробації, як засуджені до виправних робіт та позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, без дозволу уповноваженого органу виїжджали за межі України.

З урахуванням встановлених порушень вимог кримінально-виконавчого законодавства при виконанні кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, розпочато 8 кримінальних проваджень за фактами ухилення засудженими від відбування покарань, не пов’язаних з позбавленням волі (за ст. 389 КК України).Прес-служба прокуратури Миколаївської області