Аферисти продовжують наживатись на довірливості мешканців Миколаївщини

До Центрального відділу поліції ГУНП в Миколаївській області звернулася 36-річна жінка із повідомленням про те, що її ошукали. Так, до заявниці зателефонував невідомий та, назвавшись працівником банку, повідомив, що невдовзі буде проведено реорганізацію фінансової установи і тому потрібно звірити деякі особисті дані рахунку заявниці. Потерпіла відповідала на всі запитання афериста, а через деякий час отримала повідомлення про зняття із її банківського рахунку більш ніж 6700 гривень.

Через мережу Інтернет планували придбати дитячий візок, взуття та одяг 43-річна мешканка Інгульського району, 20-річна – Очаківського, та 32-річна - Арбузинського району. Натрапивши на аферистів, потерпілі переказали на їх рахунки більш ніж 26 000 гривень, а замовлення так і не отримали.

Від шахрайських дій потерпіла ще одна мешканка Центрального району, яка за допомогою Всесвітньої мережі планувала вийняти собі житло. Подзвонивши за вказаним в оголошенні номером телефону, заявниця поспілкувалася з «ріелтором», який пояснив, що, дійсно, зазначена квартира здається, але потрібно на певний банківський рахунок внести передоплату. Потерпілій сподобалось житло, «детальний» опис якого було надано в оголошенні, тому вона погодилася на умови. Однак, як тільки вона переказала аферисту 3 тис. гривень, зв'язок з ним обірвався.

Намагалися «допомогти» своїм нащадкам 66-річна та 80-річна мешканки Інгульського району, яким зателефонували невідомі та, назвавшись правоохоронцями, повідомили, що нібито їх близькі люди знаходиться в відділах поліції за скоєння злочинів, і, якщо вони не заплатять певну суму коштів, то тих буде притягнуто до кримінальної відповідальності. Потерпілі погодилися і віддали гроші невідомим. 66-річна жінка передала 300 дол. США, 20 євро та 5600 гривень, а 80-річна - 15500 гривень. Лише після того, як незнайомці разом із грошима пішли, заявниці зателефонували родичам та дізналась, що вони увесь час знаходилися вдома.
 

Прикмети зловмисників:
1) близько 30-32 років, зріст 160-165 см, худорлявої статури.
2) зріст 176-178 см. худорлявої статури.

 

Слідчими відділеннями підрозділів поліції розпочаті кримінальні провадження за ознаками чч.2 та 3 ст.190 КК України «Шахрайство», санкції яких передбачають покарання від накладення штрафу до позбавлення волі на строк до восьми років.

Поліція звертається до громадян, які можуть надати допомогу у встановленні осіб шахраїв, повідомити до Інгульського відділу поліції за адресою: м. Миколаїв, вул. 12-Поздовжня, 42 А, або за телефонами (0512) 21-61-11, 102
 

Відділ комунікації поліції Миколаївської області