У Миколаєві підозрюваних у вимаганні хабарів від моряків відпустили під заставу

Слідчим суддею Центрального районного суду м.Миколаєва Іваном Дірко розглянуто клопотання слідчого про обрання міри запобіжного заходу у виді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 128 тис грн директору «Миколаївської регіональної філії інспекції з питань підготовки та дипломування моряків», який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення за ч.3 ст.368 КК України.

Відповідно до матеріалів клопотання, 33-річна місцева мешканка за попередньою змовою з директором Філії запропонувала місцевому мешканцю надати неправомірну вигоду у розмірі 1300 гривень та 200 доларів США за оформлення документу та позитивного складання іспитів, необхідних для отримання робочого диплому матросу 1 класу, а згодом отримала від нього гроші. 100 доларів США із зазначеної суми в подальшому було передано підозрюваному.

Прокурор клопотання підтримав, зазначивши у якості ризиків можливість директора Філії впливати на свідків, оскільки той обізнаний про місце їх проживання та переховуватись від слідства, з урахуванням важкості покарання, яке йому загрожує та наявності в нього закордонного паспорту.

Підозрюваний свою провину не визнавав, наполягаючи, що знайдені у нього в кабінеті 100 доларів США йому не передавали, окрім цього він зазначав, що відповідно до своїх посадових обов’язків не має жодного впливу на членів комісії, які відповідають за складання іспитів для отримання диплому матроса.

Захисник заперечував проти задоволення клопотання та вказував, що підозра не обґрунтована, а наведені прокурором ризики не доведені.

Дослідивши матеріали клопотання, суд ухвалив обрати директору Філії запобіжний захід у виді застави в сумі 128 000 гривень.

Окрім цього, слідчий суддя Іван Дірко розглянув клопотання слідчого про обрання міри запобіжного заходу у виді тримання під вартою 33-річній місцевій мешканці, підозрюваній у вчиненні кримінального правопорушення за ч.5 ст.27, ч.3 ст.368 КК України.

За версією органу досудового слідства, жінка отримала від місцевого мешканця вищезазначену неправомірну вигоду та згодом передала частину грошових коштів іншим фігурантам кримінального провадження.

Захисник просив відмовити у задоволенні клопотання, оскільки остання з’являється для проведення всіх слідчих дій, має на утриманні неповнолітню дитину, постійне місце проживання, не притягувалась до кримінальної відповідальності. Підозрювана пояснила, що не вчиняла злочин.

Заслухавши думки сторін та дослідивши матеріали клопотання суд ухвалив обрати запобіжний захід у виді застави в сумі 128 000 гривень, поклавши на підозрювану обов’язки з’являтись за викликом прокурора, слідчого або суду, здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон.


 

Прес-служба Центрального районного суду м.Миколаєва